+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Tırnak Batması Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Tırnak Batması


 2. Ecrinim
  Hüvel Baki..

  --->: tırnak batması


  Reklam  Cevap: TIRNAK BATMASI

  Tırnak batma sorunu ağrılı ve acılı bir sorundur. Tırnak kıyısında bulunan derinin tırnak üzerinde büyümesi yada tırnakların batması durumlarında oluşur.Özellikle de podiatrinin yapıldığı ülkelerde batık tırnak tedavisini podiatristler yapar ve uygun görürse eğer doktorlara sevk eder.
  Batık tırnakların sebebleri çok çeşitlidir.Tırnak batması durumlarında tırnağın büyük olmasından dolayı oluşabilir. Tırnak kenardan kıvrılmasından dolayı da batma oluşabilir. Ayakların darbe alması, travmalar yada deriye batması sonucunda oluşur. Çok fazla koşmak, tırnakların yanlış kesilmesi yada sıkı çorap kullanmak deriye batmasına neden olur.
  Batık tırnaklarda septomlar oluştuğunda zaman kaybetmeden tedavisi uygulanmalıdır. Eğer deride şişme varsa enfeksiyon sorunu olabilir. Batık tırnaklarda şişme, sıcaklık gibi durumlar oluşabilir. Batık tırnak için önlem alabilirsiniz. Ayakları travmalardan korumak, daha rahat ayakkabılar tercih etmek işe yarayacaktır.Ayrıca tırnaklarınızı düz kesin.
  Batık tırnak tedavisi için öncelikle hijyenik bir ortam olması gerekmektedir.Tırnaklarda bir iltihap durumu yoksa eğer ılık ve tuzlu suyun içerisinde tırnakları yıkayın. Ayaklarınızı kurulayın ve parmaklarınıza antiseptik sürün.Parmaklarınızı bandaj ile sargılayın ve enfeksiyon durumu varsa eğer de podiatristinizin batmış tırnağın kısmını alabilir.Bu gibi durumlarda uzmanlara danışın.
  Alıntıdır+ Yorum Gönder