+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Dul bir bayan yetimi olan biri fitre verebilir mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Dul bir bayan yetimi olan biri fitre verebilir mi?

  Sual: öncelikle size bir sorum olacak .bir bayanın eşi öldüyse maaaşı var ama borçu çokk.yetim 2 çocuğu var.bunun fitre vermesi vacip mi.kendinin paraya ihtiyacı var yaniiii.verebilir mi sorum bu bi cevap alamadım kimseden size sormak istedim..teşekkür ederim cevaplar sanız... ? 2. mumsema
  aydınlatmaya devam...

  --->: Dul bir bayan yetimi olan biri fitre verebilir mi?


  Reklam  Cevap:
  öncelikle size bir sorum olacak .bir bayanın eşi öldüyse maaaşı var ama borçu çokk.yetim 2 çocuğu var.bunun fitre vermesi vacip mi.kendinin paraya ihtiyacı var yaniiii.verebilir mi sorum bu bi cevap alamadım kimseden size sormak istedim..teşekkür ederim cevaplar sanız...
  Hayır kardeş vermek zorunda değildir.
  kendisine birileri vermek isterse alır, müstehaktır.

 3. Misafir
  1- Dul bayan eşineden boşanmış ama zihinsel engelli oğlu var fitre ona verilse kabul olur mu


  2 - Bizim bir akrabamiz var kocasi ölmüş bir tane yetim oğlu var maaş aliyor gideri yok ve kadin babasinin evinde buna fitre vermek doğru mudur ?

 4. arifselim
  Yönetici
  1- Bu bayan zengin hükmünde değilse fitre ve zekat verilebilir. caizdir.

  2- Eğer bu kadın zengin olma miktarı olan mala sahip değilse fitre verilebilir.

 5. Misafir
  Esimden bosandim cocuklarim evlendi yalnizim fitre vermek dusermi

 6. arifselim
  Yönetici
  Zekat verecek kadar mala sahip olan kadın veya erkeğin fitre vermesi vaciptir. Yalnız veya birlikte olmak önemli değildir.

 7. Misafir
  Benim eşim vefat etdi.2 çocukum var.yeniden evlendim.durumumuz hepkde iyi deyil.bizim fitre vermeyimiz ve ya bize verilmesi cayizdimi?

 8. arifselim
  Yönetici
  Maddi durumunuz iyi değilse yani zekat verecek kadar bir mala sahip değilseniz bu durumda size fitre verilmesi caiz olur.

+ Yorum Gönder
dullardafitreverirmi,  dul kadın fitre verir mi,  yetime fitre verilir mi,  dullar fitre verir mi,  Yetimlere fitre verilmez