+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Her gün ırzına geçilen, tecavüzler edilen bir tutsak dayanamayıp intihar ederse bunun hükmü nedir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Her gün ırzına geçilen, tecavüzler edilen bir tutsak dayanamayıp intihar ederse bunun hükmü nedir?

  Sual: Her gün ırzına geçilen, tecavüzler edilen bir tutsak dayanamayıp intihar ederse bunun hükmü nedir?

  Haram mıdır?

  Bu durumda olup kafalarını duvarla vura vura intihar eden müslüman bacılarımız ne yapabilir? ? 2. şaf_ak
  ...MüPteLaNıM...

  --->: Her gün ırzına geçilen, tecavüzler edilen bir tutsak dayanamayıp intihar ederse bunun hükmü nedir?


  Reklam  Cevap: Soru

  Her gün ırzına geçilen, tecavüzler edilen bir tutsak dayanamayıp intihar ederse bunun hükmü nedir? Haram mıdır? Bu durumda olup kafalarını duvarla vura vura intihar eden müslüman bacılarımız ne yapabilir?

  Cevap

  Değerli Kardeşimiz;


  Bu durumda kalan bacılarımızın ne kadar zor durumda kaldıklarını çok iyi anladığımızı zannediyoruz. “Ameller niyetlere göredir” hadisini biliyoruz. “Ehven-i şer” meselesini idrak edenlerdeniz. Bununla beraber;

  Prensip olarak sebebi ne olursa olsun, kişinin kendi kendini intihar etmesine yönelik bir fetva vermeyi düşünemiyoruz. Zira, en büyük bir günah olan böyle bir yola insanları sevk etmek son derece yanlış olmakla beraber, yerinde olmayan bir çok intihar olaylarına da yol açabilir.

  Unutmamak gerekir ki, İslam’a göre; “İntihar zinadan daha büyük bir günahtır. Bir günaha zorlanan kimsenin vebali yoktur. Kendi iradesiyle intihar etmek, zorla zinaya sürüklenmekten daha veballidir.”

  Bu gibi durumlarda, kişi imandan aldığı şuur ile donattığı vicdanına danışmalı, ve bütün samimiyetiyle Allah’a doğruyu göstermesi için yalvarmalı, imkânı varsa istihare etmeli ve sonunda vicdanının sesine kulak vermelidir.

  Bize göre, bu işe direnç gösterip zalimler tarafından öldürülmesini sağlaması, kendi kendini öldürmesinden daha uygundur. Allah bütün mazlumlarla beraber bu mazlum ve masum bacılarımıza da en kısa zamanda bir ferec, bir çıkış yolu göstersin, onları o sonsuz merhametiyle zalimlerin elinden kurtarsın, âmîn!  Selam ve dua ile...
  Sorularla İslamiyet

 3. Şems-i Tebriz
  Genç Sufi
  İnsan bu yazı okuyunca tüyleri diken diken oluyor...Ne biçim insan bunlar,insan demeye bin şahit ister.Bir genç kız nasıl bu kadar aşağılanır.Bunlar hayvandan da aşağı ALLAH(C.C) sonumuzu hayır etsin...

 4. şaf_ak
  ...MüPteLaNıM...
  evet ırakta amerikan askerleri tarafında tutuklanan genç kız daha fazla dayanamayıp bu şekilde intihar etmişti..Allah cc sonumuzu hayretsin..

 5. EzeLi_NuR
  Devamlı Üye
  Allah cezalarını versin yaa bunlar insan olamaz

 6. Şems-i Tebriz
  Genç Sufi
  Allah cezalarını versin yaa bunlar insan olamaz


  Evet canım onlara insan dersek tüm insanlara hakaret etmiş oluruz


 7. EzeLi_NuR
  Devamlı Üye
  nasıl kötü oldum anlatamam yaa hayvan da diyemeyiz hayvanlar da yapmaz onların yaptıklarını hayvana hakaret olur..!

 8. şaf_ak
  ...MüPteLaNıM...
  kardeşim ortalık karıştırıcı mısınız nesiniz siz ya her konuyu bi yere bağlıyorsunuz problemleriniz mi var anlamadım ki? yok biri! amerikada yaşıyormuş yok izin alınması gerektiğini söylemiş. hadi dinlediğinizi anlayamıyorsunuz bari anlatılandan anlayın. ama o da yok e çekilin arkadaşım kenara sevmiyosanız sevmiyosunuz milyonlarca insan sizin gibi düşünmek zorunda mı. içinde en yüksek mertebelere kadar okumuşundan okumamışına kadar bir sürü insanın aklı ermiyor da bi sizin mi aklınız eriyo. çekilin kenara kardeşim gölge etmeyin ya hu hep söylüyorum kervan her şekilde ilerliyor yorulduğunuzla yorduğunuzla kalıyorsunuz..

 9. hbevci
  Devamlı Üye
  safak kardes sen kıme kızdın???? burda kızılcak bır durum yok ama??sanırım baska bır yere yazıyı hazırlamıstın sen???

 10. şaf_ak
  ...MüPteLaNıM...
  yok kardeşim nereye neye kızcamı biliyorum çok şükür o mesaj silinmiş o yüzden..

 11. hbevci
  Devamlı Üye
  oyle olmus demekkı..ama sen sakınlememıssın daha sanırım.esıntısı banada geldı.
  selametle..

 12. @mir
  âb ü kil
  bence asıl acınması gerekenler o kızlar değil
  onlara yardım etmek için birşey yapmayan bizleriz

+ Yorum Gönder