+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Peygamber Efendimiz (a.s.) Hadislerine Inanmamak Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Peygamber Efendimiz (a.s.) Hadislerine Inanmamak

  Sual: S.A Bir arkadaşım var. Sürekli kuran mealinden yola çıkarak ben kuran mealinden başka bir şey tanımam.Hadislerede inanmam gibi bir takım söylemler içindedir.Bir örnek verecek olur isek Sahihi <buhari Peygamberimiz (A.S) efeendimizden 200 asır sonra dünyaya geldiğini düşünürsek peki sonradan bu hadisler yanlış yazılmış veya kim tarafın yazılmış gibi bir takım saplantı içerisindedir.Bu konuda detaylı bir şekilde bu konuyu cevaplarsanız memnun olurum.selamlar ? 2. jerusselam
  Devamlı Üye

  Cevap: Peygamber Efendimiz (a.s.) Hadislerine Inanmamak


  Reklam  Cevap: Peygamber Efendimiz (a.s.) Hadislerine İnkar etmek günahmı?


  Mütevatir derecesinde olan hadisleri inkar etmek, insanı küfre götürür. Ancak haberi vahid veya zayıf hadisleri inkar etmek kişiyi küfre götürmez.
  Kutsî hadislerin lafzı değil, yalnız manası Allah tarafındandır. Bu sebeple onun için herhangi bir koruma vadi söz konusu değildir.

  Koruma vadinin en belirgin hedefi, mana cevherlerinin içinde bulunduğu sözcükler sandukçalardır. Bu sebeple, sözcükleri vahiy ürünü olmayan kutsi hadisler, Kur’an gibi özel bir koruma statüsüne tabi tutulmamıştır.

+ Yorum Gönder