+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Alçılı Ayakla Abdest veya Gusul Nasıl Alınır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 13
  Misafir

  Cevap: Alçılı Ayakla Abdest veya Gusul Nasıl Alınır?

  Cevap: Alçılı Ayakla Abdest veya Gusul Nasıl Alınır? isimli yazı www.Mumsema.com

  Alcili bölümü posetle veya strecle veya su gitmeyecek başka birşeyle sarabilirsiniz o posetin streçin veya başka bir sarginin da üzerinden mesih edilse de aynı olacağını düşünüyorum yine de hocalarımiza danışmak gerekir

 2. 14
  Misafir

  Cevap: Alçılı Ayakla Abdest veya Gusul Nasıl Alınır?


  Reklam  Benim sol ayağım ve sol kolum kırık yerimden bile zor kalkıyom tmm ayağımı ve elimi mes ettim diyelim peki vücudumun diyer yerlerini nsl yıkarım ki ayakta bile zor duruyom nsl su dökerim kiii teyemmüm etmem daha doğru deilim

 3. 15
  Şema
  Moderatör
  Yıkayabildiğini yıka gerisi için mesh et, bu da zor geliyorsa teyemmüm al.
  Allah acil şifa versin.


 4. 16
  Misafir
  Heriki ayağım kırık Alćida üzerindeki günü betiği nasıl kaldiririm

  Kolum kırık alçıda ameliyat oldum kolumu hareket ettiremmiyorum nasıl gusül alicam

 5. 17
  arifselim
  Yönetici
  Geçmiş olsun kardeşim. Yıkanabildiğiniz kadar yıkanırsınız. Eğer buna gücünüz yetmiyorsa o zaman sadece teyemmüm edin ve ibadetlerinizi yerine getirin.

 6. 18
  Misafir
  Bir ayağım alıçılı lavaboda sıkıntı yaşıyorum abdestim kabul olurmu veya namazlarımı kazayamı bırakmalıyım şimdeden Allah razı olsun

 7. 19
  emre
  Devamlı Üye
  Namazı kazaya bırakmak diye bir şey islamda yoktur. Ne halde olursan ol namazını kulmak zorundasın. Normal ebdestini al alçılı olan yerleri mesh ederek abdestini tamamlarsın.

 8. 20
  Misafir
  Merhabalar. 13 yaşındayım ve bir burkukluk yüzünden ayağım alçıda. Fakat sabahleyin rüyalandım ve gusül almam gerekiyor. Üstünü mesh edin yazmışsınız fakat yıkanırsam da içine her türlü su akacak yani oraya her türlü su değecek. Bu yüzden hiçbir şekilde yıkanamıyorum. Ne yapmam gerekiyor? Bir tavsiyesi olan var mı?

 9. 21
  Hassan
  Üye
  Bir naylon ile sarabilirsin yemeklerin sarıldığı özel şeyler var. Bir oturağa otur ayağını uzat su geçmesi mümkün değildir. İnsan yeterki yapmayı istesin olur.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12

alçılı ayakla gusül abdesti

ayak alçıda iken gusül abdesti

ayağım alçıda nasıl gusül abdesti alırım

ayağım alçıda nasıl gusül abdesti alınır

Alcili ayakla gusul

alcili ayak gusul abdesti

alçılı ayak ile boy abdesti