+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Aşırı sinirli bri insanım. Bu durum İslama hizmetime dahi engel oluyor ne yapmalıyım? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Aşırı sinirli bri insanım. Bu durum İslama hizmetime dahi engel oluyor ne yapmalıyım?


 2. hbevci
  Devamlı Üye

  --->: Aşırı sinirli bri insanım. Bu durum İslama hizmetime dahi engel oluyor ne yapmalıyım?


  Reklam  Cevap: sureklı bu konu hakkında dua et ALLAH tan sabır ıste.

 3. @mir
  âb ü kil
  euzü besmelenin ve abdestin sinirliliği izale ettiği ile ilgili hadisler var bildiğim kadarı ile
  bir de sinirli iken oturmayı ve hatta yere uzanmayı tavsiye eden bir hadis de hatırlıyorum

 4. Rayyan Emir
  Devamlı Üye
  sakin olmayi ogrenmek icin bir psikiyatriste gidebilirsiniz.onun verecegi ilaclari kisa! sure kullanip sakinligin ne oldugunu ogrendikten sonra kendiniz asabilirsiniz bu sorunu. bir yakinim bu sekilde sinirini yendi. ' ben sakinligi hic bilmiyormusum megerse' demisti. bu arada bol bol dua edin Allah (c.c) yardimciniz olsun

 5. Gezgin
  İslam Gezgini
  4283 - Ebu Vail radıyallahu anh anlatıyor: "Urve İbnu Muhammed es-Sa'di'nin yanına girdik. Bir zat kendisine konuştu ve Urve'yi kızdırdı. Urve kalkıp abdest aldı ve:
  "Babam, dedem Atiyye radıyallahu anh'tan anlattı ki, o, Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm'ın şöyle söylediğini nakletmiştir:
  "öfke şeytandandır, şeytan da ateşten yaratılmıştır, ateş ise su ile söndürülmektedir; öyleyse biriniz öfkelenince hemen kalkıp abdest alsın."
  Ebu Davud, Edeb 4, (4784).

  4285 - Hz. Mu'az İbnu Cebel radıyallahu anh anlatıyor. "İki kişi Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm'ın huzurunda küfürleştiler. (Öyle ki) birinin yüzünde (diğerine karşı) öfkesi gözüküyordu. Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm:
  "Ben bir kelime biliyorum, eğer onu söyleyecek olsa, kendinde zuhur eden öfke giderdi: Eûzu billahi mineşşeytanirracim" buyurdular."
  Tirmizi, Da'avat 53, (3448); Ebu Davud, Edebb 4, (4780).


  İnşallah iyi olur....


 6. HİZMETKAR
  Devamlı Üye
  Aşırı sinirli bir insanım. Bu durum İslam'a hizmetime dahi engel oluyor ne yapmalıyım?+ Yorum Gönder