+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden İçkiyi alan satan getiren götüren alan aldıran haramdır deniliyor bununla ilgili hadisler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  İçkiyi alan satan getiren götüren alan aldıran haramdır deniliyor bununla ilgili hadisler


 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  --->: içkiyi alan satan getiren götüren alan aldıran haramdır deniliyor bununla ilgili hadisleri ist


  Reklam  Cevap: İçki imal etmek, hazırlamak, içki satan yerin sahibi bulunmak ve böyle bir yerde işçi olarak çalışmak müslümana haramdır.

  Bunun içindir ki Peygamber Efendimiz içki konusunda şu on kişiyi lânetlemiştir: ''İçki yapanı, yaptıranı, içeni, taşıyanı, kendisine taşınanı, dağıtanı, satanı, parasını yiyeni, satın alanı ve kendisi için satın alınanı.''(Tirmizi Büyü, 37; İbn Mece, Eşribe,6)


  Hz. Ömer'den nakledilen bir hadise göre de Peygamber Efendimiz şöyle buyurmuştur: ''Allah'a ve ahiret gününe iman eden kimse, üzerinde içki bulunan sofraya oturmasın.''(Tirmizi, Edep,43)

 3. Şema
  el-âsa limen âsa
  Peygamber Efendimiz şöyle buyurmuştur: ''Allah'a ve ahiret gününe iman eden kimse, üzerinde içki bulunan sofraya oturmasın.''(Tirmizi, Edep,43)
  İçkili düğün ve yemeklere katılan Müslümanlar bu hadisi okusunlar ve ne yaptıklarının farkına varsınlar

+ Yorum Gönder
içki ile ilgili hadisler,  içki alan satan taşıyan,  içkiyi alan satan hadis,  içki ile ilgili ayetler,  içkiyi alan satan taşıyan,  içkiyi alanda satanda,  icki icen iciren tasiyan