+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Vesveseden Kurtulma Yolları Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Vesveseden Kurtulma Yolları

  Sual: Kafama Taktığım şeyler Içimi Daraltıyo Beni Normal Hayattan Uzaklaştırıyor Ve Bu Da Benim Canımı çok Sıkıyo Kafama Taktığım şeyleri De Imseye Söylemek Istemiyorum çok Saçma Konular Ama Bırakamıyorum Bazen Bırakıyorum Bişe Oluyo Yine Aklıma Geliyo.allah Rızası Için Yardımcı Olun. ? 2. VanLi*
  Devamlı Üye

  --->: Vesveseden Kurtulma Yolları


  Reklam  Cevap: vesvese diyorsun bunu sende biliyorsun vesvese geldiğinde şeytandandır diye Allah'a sığınırım dersin.

  Bu fikri kafanda yerleştir euzu besmele çek şeytandan gelmedir umursamamam gerek diye fikirler oluştur kafanda


 3. ferah36
  Üye
  Kafama Taktığım şeyler Içimi Daraltıyo Beni Normal Hayattan Uzaklaştırıyor Ve Bu Da Benim Canımı çok Sıkıyo Kafama Taktığım şeyleri De Imseye Söylemek Istemiyorum çok Saçma Konular Ama Bırakamıyorum Bazen Bırakıyorum Bişe Oluyo Yine Aklıma Geliyo.allah Rızası Için Yardımcı Olun.
  Suudi Arabistanda, bir camide cum'a namazı kılıyorum. Yanımda bir arap genç, namaz içinde sık-sık "euzübillahi mineşşeytanirracim" deyip duruyor, hafif bir sesle. Kendisine sorma imkanım olmadı ama, aklıma şu ayet geldi:
  7:200- Her ne zaman şeytandan sana bir vesvese gelecek olursa, hemen Allah’a sığın. Çünkü o duaları işitip icabet eder ve her şeyi bilir.

  Genç, namazda gelen vesveseleri kovmak için, euzü... çekiyordu.

  Gelelim esasa:

  Vesveseden Kurtulmanın TEK Yolu:
  Vesvese veren mahluk, bizim düşüncemiz yolunu kullanır. Bizim düşünce sistemimizi bir noktada sürekli tutabilmemiz (KONSANTRASYON), bizim, Allah'tan 1'e 10 değil, 1'e 100-700 yardım almamızla mümkün olabilir. Bu yardım sistemine geçmek ise Kur'an ifadesiyle, veli-mürşide ittiba' ile sağlanır. Zaten gerçek islam da bu şekilde yaşanabilir.
  İNSANI TANIYALIM

 4. Fetva Meclisi
  Moderatör
  Vesveseden Kurtulmanın Yolları için Okunan Türkçe Arapça Dualar

  "(Allah'ın rahmetinden) kovulmuş şeytandan ve fitnesinden Allah'a sığınırım.Allah'a ve peygamberlerine iman ettim. Allah birdir. Allah Samed'dir. Doğurmamıştır, doğurulmamıştır ve hiçbir şey Onun dengi olmamıştır" der. Sonra sol tarafına üç defa tüf, tüf yapar.

 5. find
  Devamlı Üye
  Vesveseden kurtulmanın yolları nelerdir?

  “Eğer şeytandan (gelen) bir vesvese seni dürtecek olursa, hemen Allah’a sığın!”

 6. Misafir
  arkaaslar 2 aydir dine karsi cok kotu supve ve vesveseler icindeyim artik intihar derecesine geldim nolur bilen biri yardim etsin .tesekkurler

+ Yorum Gönder
vesveseden kurtulma yolları,  vesveseden kurtulmanın yolları,  vesveseden kurtulma yollari,  vesveseden kurtulma,  vesveseden kurtulmanin yollari,  vesveseden kurtulma yolu ,  vesveden kurtulma yolları