+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Kıyamet hangi ülke veya hangi kıtaya göre cuma günü akşam vakti kopacaktır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kıyamet hangi ülke veya hangi kıtaya göre cuma günü akşam vakti kopacaktır?

  Sual: kıyametin cuma günü kopacağı hakkında rivayetler bulunmaktadır. fakat merak etmekteyim hangi ülke veya kıtaya göre cuma günü?. sonuçta bizler türkiyede sabahı yaşarken başka yerler daha bir önceki günün akşamını yaşamaktalar. yani arada saat hatta gün farkları bulunurken kıyametin cuma günü kopacağı neye göre söyleniyor. cevap verirseniz çok sevineceğim... ? 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  --->: kıyamet hangi ülke veya hangi kıtaya göre cuma günü akşam vakti kopacaktır?


  Reklam  Cevap: Kıyamet Bütün canlıların öleceği, dünyanın ömrünün bitip, harab olacağı gün; dünyanın sonu, kıyamet kopması. Ölülerin tekrar diriltileceği, hayat bulacağı güne de kıyamet veya kıyamet günü denir. Kıyamet, bu dünya hayatından sonra gelecek olan ahiret hayatının başlangıcıdır. ahirete inanmak ise imanın (Müslüman olmanın) şartlarından biridir.

  Kıyamet mutlaka kopacaktır. Ne zaman olacağını ancak Allahü teala bilir.
  Kur’an-ı kerim’de A’raf suresi 187. ayet-i kerimesinde mealen; “Habibim! Sana kıyamet ne zaman kopar, diye sorarlar. De ki: Onu ancak Rabbim bilir. Onu kimse bilemez. Vakti gelince onu ancak Alahü teala meydana çıkarır. O size ansızın gelir.”

+ Yorum Gönder
kıyamet hangi vakitte kopacak,  kıyamet hangi ülkede kopacak