+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Eşten evlilik öncesi kazanılmış parayı gizlemek Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Eşten evlilik öncesi kazanılmış parayı gizlemek

  Sual: evlenmeden önce çalışırke biriktirdiğim parayı babam ihtiyaç duyduğundan babama vermiştim. babamda ben sana ilerde öderim demişti. şimdi babam bana parayı geri verecek durumda ve paranın zekatını da vermekte. eşime çalışırken babama para gönderdiğimi söylemiştim ama ne miktarı ne de babamın bu parayı borç olarak aldığını ve geri ödeyeceğini söylemedim. bunun sakıncası var mı? ne yapmalıyım? ? 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  --->: eşten evlilik öncesi kazanılmış parayı gizlemek


  Reklam  Cevap: Kadının kazancı kendisine aittir. Bu bakımdan kazancını kocasına vermek zorunda olmadığı gibi erkeğin kadının rızası olmadan bu parayı harcaması da doğru değildir.
  Hem sen bu parayı evlenmeden önce tasarruf etmişsin, istediğin şekilde kullanırsın yani ister bağışlar istersende kendin kullanırsın Fakat ilk önce doğrusunu eşine söylemen gerekirdi,yalan söylemek asla caiz olmadığı gibi büyük günahtır.Ya eşine doğrusunu anlatacaksın yada paranı saklamaya devam edeceksin seçim senin.Paranı sakladığından dolayı da günaha girmiş olmazsın,eşine yalan söylediğinden dolayı günah kazanırsın.
  Selam ve dua ile...


+ Yorum Gönder