+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Annenin hakkı büyük olduğu gibi babanınkide büyükmüdür? baba bela ansa kabul olurmu? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Annenin hakkı büyük olduğu gibi babanınkide büyükmüdür? baba bela ansa kabul olurmu?


 2. Ecrinim
  Hüvel Baki..

  --->: Annenin hakkı büyük olduğu gibi babanınkide büyükmüdür? baba bela ansa kabul olurmu?


  Reklam  Cevap: Anne ve babanın bedduası haksızda olsalar tutar mı? Haksız olduğu halde haklarını helal etmezlerse evlat mesul olur mu?


  İslam dini evladın anne ve babaya karşı son derece saygılı olmasını istemiş ve onlara karşı en küçük bir hürmetsizliği dahi haram kılmıştır. Bu bakımdan evlat anne ve babanın meşru dairedeki isteklerine uymalı ve onların dualarını almalıdır. Anne bebanın bedduasından ise sakınmalıdır. Ancak haksız olarak beddua ederlerse Allah her şeyin iç yüzünü bilmektedir. Elbette anne baba dahi olsa haksız olarak yapılan bedduadan dolayı evladı muaheze etmeyecektir ve haklarını helal etmemelerinden dolayı evladı sorumlu tutmayacaktır. Yeterki evlat anne ve babasına karşı vazifeyi aksatmasın.

  Kişi bu dünyada helalleşemediği takdirde ahirette helalleşme imkanı vardır. Ancak o günde helalleşmek zor olacağı için bu dünyada iken helalleşme yollarını bulmaya çalışmalıdır.
  SİE

  ayrıca aşağıdaki linke tıklayın kardeşim

  http://www.mumsema.com/hadisler-bolu...avsiyeler.html

+ Yorum Gönder