+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden İnternette Gezinirken çıplak Kadın Görmek Cünüp Yaparmı Abdest Almak Gerekirmi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  İnternette Gezinirken çıplak Kadın Görmek Cünüp Yaparmı Abdest Almak Gerekirmi?


 2. biçare58
  Aktive Olmamış Kullanıcı

  --->: Internette Gezinirken çıplak Kadın Görmek Cünüp Yaparmı Abdest Almak Gerekirmi?


  Reklam  Cevap: Eğer meni çıktıysa gusul gerekir...

  Buluğ çağma ermiş kimsenin dört çeşit suyu vardır.

  1- İdrar, 2- Meni, 3- Mezî, 4- Vedî.

  Bunlardan guslü gerektiren yalnız menidir. Meninin üç özelliği vardır:

  1- Sıçrayarak çıkması,

  2- Hazzın hasıl olması.

  3- Yaş iken hamur kokusunu, kuru iken yumurtanın beyaz kısmının kokusunu vermesidir.

  Vedî. idrardan sonra çıkan katı ve beyaz bir sudur. Mezî de beyaz ve ince bir su olup şehvet hissi galebe çaldığı anlarda meydana gelen bir sudur. Binâenaleyh söz konusu “vedi” ve “mezi”den dolayı gusül gerekmez.


  Şehvetten dolayı kadından gelen ıslaklığa ise "kazi" denilmektedir. Bundan dolayı sadece abdest bozulur ancak orucu bozmaz ve gusül gerekmez.


  Guslü Gerektiren Haller:


  1. Cinsel ilişkide bulunmak:Meni gelmese bile erkekle kadının cinsel organları birbirine kavuşursa gusül gerekir.

  Resulullah (s.a.v.) bu konuda şöyle buyurmaktadır: "Kadının ve erkeğin sünnet mahalleri birbirine dokunur da kertik kaybolursa gusül, lazım gelir. "(1)


  2. İhtilam olmak: Erkek veya kadından uyku ya da uyanıklık halindeyken şehvetle meninin çıkması da guslü gerektirir. Resulullah (s.a.v.)'a: "Bir kimse elbisesinde ıslaklık bulsa, ancak ihtilam olduğunu hatırlamasa yıkanması gerekir mi?" diye soruldu. Resulullah (s.a.v.): "Evet gerekir" diye cevapladı. Sonra ihtilam olduğunu görüp de yaşlık göremeyen kimseden soruldu. Resulullah (s.a.v.): "Ona gusül gerekmez" dedi.."(2)


  (1) Buhârî, Gusl 28; Müslim, Hayz 87; Ebu Dâvud, Taharet 84; Nesâî, Taharet 129; Ibn Ma'ce, Taharet 111; Muvatta, Taharet 71


  (2) Ebu Dâvud, Taharet 95; Tirmizî, Taharet 82


  Selam ve dua ile...
  Sorularla İslamiyet

 3. Misafir
  Ben facebook ta geziniyordum birden 2 tane videoya rastladim porno videosu paylaşmişlardi bende çiplak kadinin halini gördüm ama meni falan gelmedi ben bu videoyu gördüm diye cenabet olurmuyum ama videoyu gördüğüm gibi hemen geçtim.

 4. Misafir
  Olmaz kardeşim Sadece Meni gelirse cenabet olursun ve gusul abtesti alırsın.

+ Yorum Gönder
çıplağına kadınlar,  ciplak kadin görmek,  cıplak kadın resimleri,  çıplak kadın fotoğraf,  çıplak kadın görünce cünüp olunurmu,  çiplak kadin resimleri,  çıplak kadın görünce cenabet olunurmu