+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Domuz Yağı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Domuz Yağı

  Sual: Bugun Evımı Temızlerken Sokak Kapımın Yan Duvarında Yağa Benzer Bır şey Gördum Hemen Eşıme Gösterdım Evın ıcındekı Duvarımı Sırke Ile Sıldım Akşam Uda Komşuya Inmıştıkkı Yukarı Gerı Cıktık Kapımın ıcındekı Tam Kılıdıınne Yakın Elıme Bır şey Bulaştı
  Tekrar Onuda Sırkelı Suyla Sıldım Acaba Domuz Yağımı Dıye Merak Ettık Cunku Sıvastan Mısafırımız Vardı Onların Orda Aşırı Buyu Yapanlar Varmış Gunah Almıyorum Ama Ola Bılırmı Cunku Bızı Pek Sev Mezlerde Sorumu Cevaplarsanız Cok Sevınırım Saygılarım La ? 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  --->: Domuz Yağı


  Reklam  Cevap: Bugünkü adıyla büyü, geçmişteki adıyla sihir, tarihin derinliklerinden gelen söylentileriyle bazı kesimlerde halen baskısını sürdürmektedir.

  Kur'an-ı Kerim'de geçmişte sihir yapanlardan söz edilir.

  Hadislerde de sihir, büyük günahlardan sayılır.

  - Allah'a şirk koşmak, adam öldürmek, zina etmek, ana babaya saygısızlıkta bulunmak, sihir yapmak.. büyük günahlardandır, denir.

  Hatta İslam hukukunda, büyü ve sihir yaptığını iddia ederek insanları aldatmaya kalkışanlar, yakalanıp hapse atılması gerekir ki, sıkıntısı olan insanlar büyücü ve sihircilerin aldatmasına maruz kalmasınlar...

  Bu sebeple bizler büyücü ve sihircilerin iddialarına itibar etmiyoruz.

  Çünkü büyü ve sihir ilmi günümüze kadar gelmemiş, tarihin derinliklerinde o güne mahsus ilim olarak kaybolup gitmiştir. Böyle bir bilginin yokluğu sebebiyledir ki, bugün hiçbir büyücü çıkıp da:

  - Elimdeki bilgi ve bulgular kesindir, dilediğim kimseyi büyü ile perişan ederim, dilediğimi de kurtarır, iyi ederim!? diyemez. Allah hiçbir kuluna böyle kesin bir salahiyet vermemiştir.

  Daha açık ifadesiyle büyücüler ne bir karı kocanın arasını açabilirler ne de birini ötekine vazgeçilmez halde âşık yapabilirler. Yani ne sevdirebilir ne de nefret ettirebilirler. Bu gibi duygusal durumlar, tarafların kendi istek ve iradeleriyle sağlayacakları kazanımlarıdır. Birileri büyüyle sevdirip, büyüyle nefret ettiremez...

  Şayet böyle kesin bir büyü bilgisi mevcut olsaydı, sıhhatli kitaplarda yazılı olacak, yazılı olan bilgiyi de okuma yazması olan herkes okuyup bilecek, kıyıda köşede kırsal bölgelerde geçim vasıtası yapanların şahıslarına mahsus özel bir bilgi haline gelmeyecekti...

  Buna rağmen bazı semtlerde büyü yaptığı, yahut da bozduğu iddia edilen kimseler görülmektedir. Akla, mantığa ters düşen büyü yapma, bozma çareleri de ileri sürmekteler.

  - Şu kadar domuz yağı; şu kadar keçiboynuzu, falan mezardan şu kadar toprak.. gibi gizemli isteklerle çaresizleri etkilemeye çalışmaktalar.

  Kesin olan odur ki, para ortadan kalksın ne büyü yapan kalır meydanda ne de büyü çözen...

  İnsanlar neden yine de büyücünün peşine düşerler?

  Söylentilere, bir çözüm olabilir ümidiyle bakarlar da ondan...

  Halbuki, bu gibi konularda esas olan, en önce büyücüye gitmeye sebep olan rahatsızlığa doğru teşhis koymak!..

  Olabilir ki, büyü sanılan sıkıntının mahiyetinde ne büyü ne de sihir vardır. Olay ya bir sinirsel rahatsızlıktır. Yani doktor işidir. Yahut da tarafların kendi anlayışsız tutumlarıyla meydana getirdikleri sinir zayıflatıcı gerginlikleri, kırıcı, incitici davranışlarıdır!..

  Büyü sandıkları rahatsızlıklarını kendi davranışları meydana getirmiştir. Öyle ise bunu çözecek olan da yine kendi davranışlarıdır... Tutumlarını düzeltmeleri, rahatsızlık sebebi anlayışsızlıklarından vazgeçmeleri... Yani önce saygı, hemen arkasından da sevgi ihtiyacının karşılanması...

  Ne var ki, kimse kendi kusuruna, hatasına bakmamakta, ille de yakınlarından birinin büyü yaptığını düşünüp suçu onların üzerine yıkmayı kolay bir çıkış yolu olarak görmekteler.

  İnceleseniz ya beyin hanıma karşı ya da hanımın beye karşı rahatsızlık meydana getirecek ihmal ve tepkisellikleri.. gibi davranışları söz konusudur olayın kökünde.

  Ama kimse böyle bir davranış düzeltmesine taraftar değil, suçu büyücülere yükleme kolaylığı varken...

  Bununla beraber, böyle ihtimallerde manevi çare büsbütün de yok sayılmaz. Kur'an-ı Kerim'in son iki (Felak ve Nas) sûreleri ile birlikte bilinen tüm duaları rahatsızlığı duyan da, yakınları da okuyabilirler. Bunları ille de başkaları değil, kendileri okurlarsa daha gönülden dua etmiş, şifa dilemiş olurlar. Çünkü üzüntüyü kendileri yaşıyorlar, duayı da kendileri yapmalılar.

  Bu konuda sözün özü olarak denilebilir ki: Önce büyücüye değil ilgili psikolog ve sinir doktoruna durumu anlatıp gerekli ilaçları alarak sinirler kuvvetlendirilmelidir.

  Ayrıca sıkıntı sebebi olan kendi tepkili tutumlarını da gözden geçirmeli, gerginlik meydana getiren davranışlarını (Felak ve Nas) sûrelerini de okuyarak terk etmeli, geçmişi unutup geleceğe yeniden bir beyaz sayfa açmalılar...

  Göreceklerdir ki, büyüyü de kendileri yapmakta, büyüyü bozan ilaç da kendilerinde bulunmaktadır.

  Ahmet Şahin  Sorularla İslamiyet

 3. Misafir
  Merhaba benimde sorunum var sanırım evimin üç yerinde duvarlarda yağ lekeleri var badana yapıldığı halde tekrar o lekeler belirliyor yatak odası ve tuvalet birde yeni oğlumun Odasında var nedir bu anlamadım sorunlar yaşıyorum eşimle Ayrılma noktasındayız Oglum 3 kez meseleyi Bıraktı .. Ne anlamına geliyor büyümüdür bu cevaplarsanız sevinirim saygılar

 4. halilcan
  Devamlı Üye
  siz dua edin büyü falan varsa da etki etmez inşAllah.

  SİHİRE KARŞI OKUNACAK DUALAR
  Sonsuz kuvvet ve imanı tam olan bir müslüman Cenâb-ı Hakk'ın azametine, kudretine sığınarak O'nun ilâhi kelâmında- ki Fâtiha, İhlâs, muavezeteyn (Felâk ve Nas) gibi sûrelerini, Ayet-el Kürsî gibi âyetlerini sık sık okuyarak ona iltica eder, (O'na sığınırsa) o kişiyi Yüce Allah korur. Ihlâsı tam olan ve bu ayetleri okuyan müslümana sihir etki yapamaz!
  Hz. Aişe (r.a.)'den rivayet edilmiştir:
  "Hz. Peygamber (s.a.v.) her gece yatağına geldiği zaman iki elini birleştirerek avucunun içine; Kulhüvallâhü Ehad, Kul eûzü Birabbi'l Felâk, Kul eûzü Birabbin-nâs ve Âyet-el-Kürsî sûrelerini okuyup ellerine üflerdi. Sonra iki eliyle vücudundan elinin yetiştiği yerleri sıvazlardı. Elleri ile başını, yüzünü, vücudunun ön kısmını meshetmeye başlardı. (Sonra vücudunun arka tarafını mesh ederdi.) Ve böyle okuyup üfleyerek vücudunu mesh etmeyi üç defa tekrarlardı. (Sahîh-i Müslim ve Tercümesi, Mehmed Sofuoğlu, c. 7, s. 47. Dipnot: 34.)
  Kur'ân-ı Kerîm bu sığındırıcı 3 sûre ile son bulmuştur. Bunlar, bütün insanlığa ihsan edilmiş en güzel, en veciz ve en yüce anlamlı sığınma, korunma dualarıdır.

+ Yorum Gönder
duvarda domuz yağı,  domuz yağı nasıl anlaşılır