+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Hijab Modellerinde Mankenlerin Yüzü Neden Sansürlü, Neden Insanlar Bunun Içi Teşekkür Ediyorum Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Hijab Modellerinde Mankenlerin Yüzü Neden Sansürlü, Neden Insanlar Bunun Içi Teşekkür Ediyorum


 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  --->: Hijab Modellerinde Mankenlerin Yüzü Neden Sansürlü, Neden Insanlar Bunun Içi Teşekkür Ediyorum


  Reklam  Cevap: Kardeşim kadın bütün zamanlarda cinsel bir obje olarak kabul edilmiştir.
  Bu dünya kurulduğundan bu yana böyledir dolayısıyla hemen,hemen vücüd hatlarının el ve yüz hariç her hattı mahrem sayılmaktadır hatta bazı görüşlere göre yüzüde mahremdir ve burka denilen bir başlık yada giysi ile gizlenmiştir.
  Kadının resmi ve cansız manken olarak yapılan figürüde gerçeği gibidir.
  Amaç satılacak ürünün tanıtımı olduğuna göre yüzünün sansürlü olmasının önemi varmıdırki bunuda anlamadım gitti.birde insan simasının hatlarını veren yanlız Allah c.c dir herşeyi büyük bir düzen ve ahenk içinde yaratan yüzün biçimine göre uygun ağız,burun ve kaş vs bu ahengi uyumu Allah c.c den başkası yerli yerine oturtamaz.
  kaldıki Dinimizde canlı varlığın resminin heykelinin yapılması uygunsuz görülmüşken ve en güzel surette insanlara simaları yalnız Allah c.c verebilirken hal böyleyken bir insan nasıl bir sima verebilirki verse bile hepsi aynı tip olur birde olaya bu açıdan bakmalıyız,

  benim bu konudaki düşüncem bunlar düşüncemde yanlışlık ve eksiklikler varsa sayın hocalarımın düzelticeklerini düşünüyorum.

  Selam ve dua ile...

 3. alem_i zerrin
  Üye
  öncelikle şunu belirtmek isterim ki; dini bilgi alışverişlerinin olduğu siteler girip, çirkince saldırı ve uçuk fikirler sunan basit insancıklardan biri olarak burda değilim. bunu belirtiyorum çünkü sorularım size önyargılıymış gibi gelebilir.

  aslen merakım şu; eger amaç ordaki hijab'ın kendisi( dokunuşu, rengi, deseni) olsa idi bu söylediğinize katılırdım. çünkü asıl olan hijab ın kendisi. ama orda asıl merak edilen bağlanışı ve insan suretinde nasıl durdugu, o yüzdendir ki kişinin yüzü, yüzündeki uzuvlarına hejab ın oranı ve ne derece ön plana çıkardıgı önemli. Yüce Allah'ın yaratışı ve kudretine ne bir atıfda bulundum ne de (haşa) eleştirdim. cevaben bana bunları açıklamış olmanıza anlam veremedim. mankenin yüzü kapatılırkenki asıl ve öz amaç nedir.? bunu merak ediyorum. Kur'an-ı Kerim de kadının nerelerini ne derece örtmesi gerektiği açık ve net. buna rağmen kadının yüzünün görünmesinin haram oldugunu söylerseniz şaşırırım. diyelim ki dediniz ki haram değil de bakan kişiler şehvet duymasın diye bunu yaptık. o zman da ben derim ki böyle bir siteye üye olacak kadar merak ve din hakkında ufak da olsa bir fikir sahibi olan insan, edebiyle başı kapalı bir bayanın yüzüne bakarak şehvet duyabiliyorsa, ben onun hem insanlığından hem dininden şüphe duyarım. eğer esas olan hejab sa o resme bakan şahsın da niyeti hejab a bakmak olmalı ki, bu durumda mankenin görünen yüzü sorun oluşturmaz.

+ Yorum Gönder