+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Kaynanaya Sövmenin Günahı Ve ölmüş Kişiye Zararı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kaynanaya Sövmenin Günahı Ve ölmüş Kişiye Zararı


 2. *ÜSTÜNBAŞ*
  Devamlı Üye

  --->: Kaynanaya Sövmenin Günahı Ve ölmüş Kişiye Zararı


  Reklam  Cevap: Bir defa şunu bilmeli : Sövmek kaba ve çirkin bir kelimedir.. Hiç kimseye sövmemeli.. Helede eşinin annesine sövmek !!!!!!.. Çok yanlış vede üzücü...Böyle bir şey, Ahlak kurallarına vede terbiye kurallarına da çok çok aykırı.. Elbette günahtır.. Bana göre bunun için özel fetvaya dahi gerek yoktur.. Allah islah eylesin.. Allah doğru yoldan saptırmasın.. Allah iyi kullarından eylesin..Amin....

 3. imamhatipli42
  Ölüm var Ölüm
  MÜSLÜMANLARA KÜFRETMEK

  Peygamber Efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem bir hadis-i şerifte şöyle buyurmuştur: "Müslümana küfretmek fasıklıkdır. Müslümanı öldürmekte küfürdür." (Buhari, Edeb:44, Fiten:8; Müslim, İman:116)


  Ebu Zer radıyallahu anh'dan rivayet edilen bir hadis-i şerifte Peygamber Efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurmaktadır: "Eğer bir insan bir insana 'fasık' ya da 'kafir' derde o insanda da bunlar yok ise (yani o insan kafir ya da fasık değilse) o söz söyleyene döner ve söyleyen fasık ya da kafir olur." (Buhari, Edeb:44)

+ Yorum Gönder
kaynanaya sövmek