+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Birisi ile cinsel ilişkiye girdikten sonra evlensen dini nikahın geçerli sayılır mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Birisi ile cinsel ilişkiye girdikten sonra evlensen dini nikahın geçerli sayılır mı?

  Sual: Eşimle tanıştıktan sonra cinsel ilişkiye girdik.Daha sonrada evlenmeye karar verdik.ailelerimizde evliliğimize onay verdiler sonra haman resmi nikah ve sonrasında hemen dini nikahımızı yaptık.1- Dini nikahımız geçerli sayıldı mı? 2-nikah öncesi yapmış olduğumuz zina sayıldı mı.şu anda çok pişmanız ama olan oldu bikere.. ? 2. gte
  Üye

  --->: Birisi ile cinsel ilişkiye girdikten sonra evlensen dini nikahın geçerli sayılır mı?


  Reklam  Cevap: 1.Yaptıgınız dini nikah geçerlidir.
  2.Evlenmeden önce yaptıgınız zinaydı ve dinen suç işlediniz.
  3.Allah'tan af ve magfiret dileyiniz.


 3. Misafir
  ben bişey sorcam 1.Ben sevgilimle ilişkiye girdim ama ben simdi imam nikahi kıymak istiyorum.hanefi mezhebindeniz.gizli nikah kıyılsa bi sankınca varmı.
  2.yoksa sonradan ailemle beraber gine imam nikahı yapabilrmiyi.
  3.sevgilim okuyor son 1 senesi kaldı ben bakmakla yükümlümüyüm.
  4.Cok pişmanız ve Daha cok günaha girmek istemiyoruz gorusunce ister istemez el ele tutusuyoz.Artık günaha girmek istemiyoruz ve ilişkiye girdigimiz için cok pişmanız.imam nikahı yapsak bi sakınca varmı

 4. arifselim
  Yönetici
  - Dini nikah kıyılmadan ilişkiye girerek suç işlediniz harama girdiniz. Bunun öncelikle tövbe etmelisiniz. Hanefi mezhebinde kızın velisi izni şart değilse bile bu gizli nikah kıyılabilir anlamına gelmez.

  - Asıl şimdi hemen ve acilen yapmanız gereken şey, ailenizle konuşarak hemen evlenmenizdir. Bu size şu an çok acilen gerekli bir durumdur.

 5. Misafir
  Sevgilimle ilişkiye girdik çok pismaniz ama oldu bi kere fazla gunaha girmemek icn imam nikahi kiymak istiyoruz ama benim yasim tutmuyo kiyilabilir mi nikah ?

 6. arifselim
  Yönetici
  Sevgilinizle ilişkiye girmeniz zinadır büyük günahtır. Hemen tövbe etmelisiniz. Bundan sonra ilk yapmanız gereken şey gizli nikah değildir ailelerinizi ikna ederek evlenmenizdir. Hiç olmazsa bu şekilde adım atmanız gerekir.

 7. Misafir
  zina yaptıktan sonra hemen dini nikah kıyılmalı mı

 8. arifselim
  Yönetici
  Zina haramdır Allah katında büyük günahlardandır. Eğer bu günahı işleyen biri olursa hemen ilk fırsatta evlenme yoluna girmelidir.

 9. Misafir
  Esimle evlenmeden once iliskiye girdik ama simdi evlendik hem dini hem resmi nikahimiz var zina yapmis olurmuyuz evlenmeden once

 10. Şema
  el-âsa limen âsa
  evlendik hem dini hem resmi nikahimiz var zina yapmis olurmuyuz evlenmeden once
  Evlenmeden yani dini nikahı yapmadan önceki ilişkiler zinadır ama artık nikahınız var zina sayılmaz.

 11. Misafir
  BEn sevgilimle ilişkiye girdim ve ilişkiden sonra nikah kıymak istedim bunun dışında ailesi bizim evlenme mızı istemedi ler bnm sevgilimin ailesinin izni olmadan nikah kıysam günahmı ayrıca nikah olmadan ilişkiye girmek zinami dir.

 12. Şema
  el-âsa limen âsa
  imam nikahı olmadan ilişkiye girmek zinadır.
  Kızın babası izin vermedikçe de dini nikah kıyılamaz, kıyılsa bile geçersizdir.
  Tövbe edin ve bir daha zina yapmayın, ailesinin razı olmasını bekleyin.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
imam nikahı olmadan ilişkiye girmek,  dini nikah olmadan ilişkiye girmek,  imam nikahı olmadan ilişkiye girmek günahmı,  evlenmeden ilişkiye girmek,  evlenmeden ilişkiye girmek günahmıdır,  ilişkiye girdiğin kişiyle evlenmek,  imam nikahsiz iliskiye girmek