+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Ansızın gelen ölüm kalp krizi gecirmek Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Ansızın gelen ölüm kalp krizi gecirmek

  Sual: kalp krizi gecirmek te ecel midir bir kaac dkk önce iyiyken bir anda bir kriz yüzünden ölüyorsunuz bu da ecel mi eger ecelse kalp krizi geciren kişinin nerde nasıl bir sekilde kalp krizi gecirecegi de önceden bellimidir cevaplarsanız sevinirim tşklerr ? 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  --->: ansızın gelen ölüm kalp krizi gecirmek


  Reklam  Cevap: İnsanın doğumundan ölümüne kadar geçen sınırlı zaman dilimine "ömür" denir. Ömrünü tamamlayan her varlığın yaşamı sona erer. İşte ömrün bittiği, hayatın sona erdiği zamana "ecel" denir. Ecel kelimesi Kur'an'da ölüm vakti ve ömrün bitim anı gibi anlamlarda kullanılmıştır.

  Yaratılan her varlığın bir sonu vardır.

  Yaratılan her varlığın bir sonu vardır. Kur'an'da her varlığın bir eceli, sonu olduğu şöyle belirtilmiştir: "Biz gökleri, yeri ve ikisi arasındakileri ancak hak ile ve belirli bir süre(ecel) için yarattık." (Ahkaf, ayet 3)
  Yaşadığımız dünyanın ve evrenin de bir sonu vardır. İşte bu günde dünyanın ömrünün bitmesine, evrenin yok olmasına "Kıyamet", bu olayın gerçekleşmesine de "kıyametin kopması" denir. Kur'an, evrenin sonu olan kıyameti ecel kavramıyla açıklamıştır.
  Her canlı ölümü tadacaktır

  Her canlının ne kadar yaşayacağı, ne zaman ve nerede ve nasıl öleceği Allah tarafından takdir edilmiştir. Bu nedenle her canlı dünyaya gelir, belirli bir süre yaşar ve sonunda ölür. Bu konuda Yüce Allah Kur'an'da şöyle buyurmaktadır: "Her canlı ölümü tadacaktır…" (Ali İmran, ayet 185)
  İnsanın dünya hayatı sürelidir. Dünya gelen her insanın herhangi bir müdahale olmadan yaşayabileceği zaman dilimine "tabii ömür" diyoruz. İnsan için de belirlenen ömür bittiğinde, ecel gelir ve ölüm olayı gerçekleşir. Bu insan için takdir edilmiştir. İnsan için de ömrün bitimini belirleyen Allah'tır. Yüce Allah bu konuda şöyle buyurmaktadır: "Sonra size ecel takdir eden odur." (En'am, ayet 2)

+ Yorum Gönder
Ecel kalp krizi