+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Eşimle huzurlu olmak istiyorum Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Eşimle huzurlu olmak istiyorum

  Sual: eşimle son zamanlar çok tartışıyorum bunalıma giriyorum ve dışarı çıkmak istiyorum ama ne yazıkki dışarısı çıplaklar kampı gibi eşim yanımda onlara arada birde olsa bakıyor ve psikolojim bozuluyor ne yapsam mutu olamıyorum nur yüzlü melek birde kızımız var tek tesellim o ama sorunlarımdan ne yazıkki onada 4 4lük annelik yapamıyorum sites yapınca direk midemde patloyor eşimden huzur mutlulık ilgi bekliyotunm önceden böyle değildi ailemde bulamadığım huzuru onda buldum derken huzurumuz kalmadı çok kıskanıyorum benim babamın hayatına bir kadın girdi aile düzeni bozuldu annem küçük kardeşimle yalnızbaşına kaldı benim korkunda kaderimin annem gibi olacaığdan korkuyorum .kendime çok bakamıyorum eşim benden bıkmışmıdır ? 2. Fetva Meclisi
  Moderatör

  Cevap: eşimle huzurlu olmak istiyorum


  Reklam  Cevap: Mutlu ve huzurlu aile olmanın yolları nelerdir? kısaca

  Mutlu ve huzurlu aile için kısa bilgiler

  1- Sürekli eşinize karşı olumlu düşüncüler içinde olun ve unutmayın ki, o Allah’ın size vermiş olduğu bir emanettir ve bu emaneti iyi koruyun.
  2- Eşinize iyi davranın, ona saygı gösterin ve sevginizi göstermekten çekinmeyin.

  3- Birbirinize ve sizin eşinize karşı yapmanız gereken vazifelerinizi iyice öğrenin ve bunları en güzel şekilde uygulamaya çalışın.

  4- Eşler, aileyi sevgi ortamına dönüştürmelidirler. Evinizde her zaman sevgi hâkim olsun.

  5- Çocukların karakterleri ailede şekillenmektedir ve kazandıkları karakter sayesinde gelecek yaşamlarının mutlulukları oluşmaktadır. Bu yüzden onları doğru eğitin, çocuklarınızla olan ilişkilerinizi samimiyetle güçlendirin.

  6- Sizin için en değerli insan eşiniz olmalıdır, herkesten çok ona değer verin.

  7- Eşinizi potansiyel olarak üstün özelliklere sahip olacak ve kendisini geliştire bilecek birisi olarak görün.

  8- Evliliğin felsefesinden biride, eşlerin insani kemaller yolunda birbirlerinin yardımcısı olmasıdır. Eşinizin kendisini geliştirmesini gönülden isteyerek, çaba harcayın. Bunun için gereken her şeyi hazırlayıp, yapmaya çalışın. Böylelikle aile yuvanız monotonluktan kurtulup, sürekli yeniliklerle canlı kalacaktır.

  9- Siz ona sevgi gösterin ve onunda size sevgi göstermesini sağlayın. Sevginizi karşılıklı olarak kalben, sözlü ve patrikte gösterin.

  10- Sevginizi göstermek sadece dilde kalmasın, bunu uygulamaya dökün. Örneğin doğum gününde, evlilik yıldönümünde mutlaka bir hediye alın, ara sıra elinizde bir demet çiçekle eve gelin.


 3. Misafir
  Eş ile huzurlu olabilmek için onlarla iyi geçinmeli tatlı sözler söylenmelidir.

 4. Misafir
  Bende kendine bakamayanlardanim esim sogudu heraldeki benden isten kalan zamanlarda hep disarda evde oldugu zamanda dogrudurus bisey konusmuyoz bize dua edin lutfen

 5. Misafir
  Bendede ayni sorun var evde hava buz gibi ne yapacam bilmiyorum kendimi cok caresizim Allah a hergun dua ediyorum esim béni eskisi gibi sevsin diye ne olur birbirimize dua edelim arkadaslarim cok kotu bir durum

+ Yorum Gönder
kocamla huzurlu olmak için dua,  eşimle huzurlu olmak için dua,  huzurlu olmak için,  kocamla mutlu olmak istiyorum,  eşimle huzurlu olmak istiyorum,  esimle gecimemiyorum huzur yok,  Esinizle Huzurlu olmak icin me