Konusunu Oylayın.: METİN2 oyunu oynayıp onu satmak harammıdır NE YAPMAK GEREKİR.

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi
METİN2 oyunu oynayıp onu satmak harammıdır NE YAPMAK GEREKİR.
 1. 24.Haziran.2010, 10:27
  1
  Misafir

  METİN2 oyunu oynayıp onu satmak harammıdır NE YAPMAK GEREKİR.


  METİN2 oyunu oynayıp onu satmak harammıdır NE YAPMAK GEREKİR. Mumsema mrn metin 2 diye bi oyun var işallah duymuşsunuzdur onla ilgili sorum olacaktı,eşim sürekli bu oyunu oynuyo nerdeyse hastası oldu artık.oluşturdugu karakterdeki kıyafeti silahını kardeşi sattı eşim haram olabilecegini söyledi satılmasını istemiyodu.gerçekten haram mıdır oyun oynayıp dışarda bunu gerçek paraya satmak,kumara giriyomudur.teşkkrler.


 2. 24.Haziran.2010, 10:27
  1
  MERAK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  MERAK
  Misafir  mrn metin 2 diye bi oyun var işallah duymuşsunuzdur onla ilgili sorum olacaktı,eşim sürekli bu oyunu oynuyo nerdeyse hastası oldu artık.oluşturdugu karakterdeki kıyafeti silahını kardeşi sattı eşim haram olabilecegini söyledi satılmasını istemiyodu.gerçekten haram mıdır oyun oynayıp dışarda bunu gerçek paraya satmak,kumara giriyomudur.teşkkrler.

 3. 01.Temmuz.2010, 04:02
  2
  hagi
  Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 01.Aralık.2009
  Üye No: 67524
  Mesaj Sayısı: 41
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 1

  --->: METİN2 oyunu oynayıp onu satmak harammıdır NE YAPMAK GEREKİR.
  Oyunda silah satmak, haram mıdır, helal midir diye sormadan önce, öylesine insanın vaktini çalan, hırs yaptıran, nefsine yenik düşmeni sağlayan bir oyun helal midir, haram mıdır diye sormak lazım. Silah satışına gelince haram mı değil mi bilmiyorum fakat o oyunla harcayağı zamanı hayatına harcasa(hem maddi, hem manevi) oyundan kazanacağından daha çok kazanır kanaatindeyim. İlave olarak o oyunu oynayanların büyük bir çoğunluğu 15-16 yaşından küçük çocuklar, ve aynı çocuklar bu oyunda biraz daha güçlü olabilmek için, hırslarına yenik düşüp annesinden babasından zorla harçlık alıp, kimisi çalıp, kimisi zar zor harçlıklarından biriktirip bu oyunda item almaya çalışıyorlar. Bu gibi çocukların parası sanmıyorum ki bir Müslümanın içine sinsin.


 4. 01.Temmuz.2010, 04:02
  2
  Üye  Oyunda silah satmak, haram mıdır, helal midir diye sormadan önce, öylesine insanın vaktini çalan, hırs yaptıran, nefsine yenik düşmeni sağlayan bir oyun helal midir, haram mıdır diye sormak lazım. Silah satışına gelince haram mı değil mi bilmiyorum fakat o oyunla harcayağı zamanı hayatına harcasa(hem maddi, hem manevi) oyundan kazanacağından daha çok kazanır kanaatindeyim. İlave olarak o oyunu oynayanların büyük bir çoğunluğu 15-16 yaşından küçük çocuklar, ve aynı çocuklar bu oyunda biraz daha güçlü olabilmek için, hırslarına yenik düşüp annesinden babasından zorla harçlık alıp, kimisi çalıp, kimisi zar zor harçlıklarından biriktirip bu oyunda item almaya çalışıyorlar. Bu gibi çocukların parası sanmıyorum ki bir Müslümanın içine sinsin.
+ Yorum Gönder