+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden METİN2 oyunu oynayıp onu satmak harammıdır NE YAPMAK GEREKİR. Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  METİN2 oyunu oynayıp onu satmak harammıdır NE YAPMAK GEREKİR.

  Sual: mrn metin 2 diye bi oyun var işallah duymuşsunuzdur onla ilgili sorum olacaktı,eşim sürekli bu oyunu oynuyo nerdeyse hastası oldu artık.oluşturdugu karakterdeki kıyafeti silahını kardeşi sattı eşim haram olabilecegini söyledi satılmasını istemiyodu.gerçekten haram mıdır oyun oynayıp dışarda bunu gerçek paraya satmak,kumara giriyomudur.teşkkrler. ? 2. hagi
  Üye

  --->: METİN2 oyunu oynayıp onu satmak harammıdır NE YAPMAK GEREKİR.


  Reklam  Cevap: Oyunda silah satmak, haram mıdır, helal midir diye sormadan önce, öylesine insanın vaktini çalan, hırs yaptıran, nefsine yenik düşmeni sağlayan bir oyun helal midir, haram mıdır diye sormak lazım. Silah satışına gelince haram mı değil mi bilmiyorum fakat o oyunla harcayağı zamanı hayatına harcasa(hem maddi, hem manevi) oyundan kazanacağından daha çok kazanır kanaatindeyim. İlave olarak o oyunu oynayanların büyük bir çoğunluğu 15-16 yaşından küçük çocuklar, ve aynı çocuklar bu oyunda biraz daha güçlü olabilmek için, hırslarına yenik düşüp annesinden babasından zorla harçlık alıp, kimisi çalıp, kimisi zar zor harçlıklarından biriktirip bu oyunda item almaya çalışıyorlar. Bu gibi çocukların parası sanmıyorum ki bir Müslümanın içine sinsin.

+ Yorum Gönder
metin2 oynamak günah mı,  oyun alıp satma caizmi