+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden İyilik Için Büyü Yaptırılırmı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  İyilik Için Büyü Yaptırılırmı

  Sual: Hocam Ben Eşimi Seviyorum Ancak Biz Ayrıyız Onun Gözü Dışarda çocuklarımda Var O Beni Istemiyor Ben Tekrar Yuva Olabilmek Için Büyü Yaptırabilirmiyim Bunun Günahı Varmı Sadece Ailem Için Iyilik Niyetiyle Düşündüğümden Sizden Bilgilenmek Isterim.allaha Emanet Olun.benim Içinde Dua Edin. ? 2. Fetva Meclisi
  Moderatör

  Cevap: Iyilik Için Büyü Yaptırılırmı


  Reklam  Cevap: karı-koca muhabbeti için büyü
  karı-koca muhabbeti için büyü yapmak caizmidir?


  Değerli kardeşimiz: Büyü ve büyücülük İslâm'da yasaklanmıştır. Kur'an-ı Kerîm'de büyücülerin iflah olmayacağı (Tâhâ, 20/69) belirtilmiştir.


  Hz. Peygamber (s.a.s.) bir hadisinde "yedi şeyden sakınınız" buyururken ikinci sırada "sihir yapmayı" zikretmiştir. (Buhârî, Iiasâya 23; Müslim, İman,144). Başka bir hadiste büyü yapan kişinin küfre girdiğini belirtmiştir.


  Muhabbet için efsun yapmanın, ipliğe okumanın, büyü yapmanın şirk olduğunu da belirtmiştir (Nesâî, Tahrim 19). Büyüye inanan kişinin cennete giremeyeceği de (Ahmed İbn Hanbel, II, 83; IV, 399) belirtilmiştir.


  Başka bir hadiste de büyücüye, müneccime, gaibden haber veren kimseye inanan kişinin Kur'an'ı inkâr etmiş olduğu belirtilmektedir. (Ebû Davûd, Tıp, 21). Çare; büyücülere, sihircilere, falcılara gitmektir?. Maşaallah büyücür, sihirciler de düzinelerle. Yeter ki sen paradan haber ver?!..

  Bana öyle geliyor ki, parayı kesin, ortalıkta ne büyücü kalır ne de sihirci?.

  Büyücüler ne bir insanı diğerine sevdirebilir ne de nefret ettirebilirler. Allah bu salahiyeti kimseye vermemiştir.

  Aslında ben büyünün, yani sihrin varlığını kabul ediyorum. Ancak bunun tarihte kalan bir ilim dalı olduğunu, nasıl yapılıp nasıl çözüldüğüne dair bir ilmin günümüze kadar gelmediğini düşünüyorum. Bu yüzden de şurada burada büyü yapan yahut da bozan kimselere inanmıyorum.


 3. Misafir
  Allah razı olsun beni şeytan dürttü bir konuda büyü yaptırmak için. Babam çok kötü davranıyor beni sevmiyor, evlenmek istiyorum ama asla vermez sevdiğime. Bu büyü konusunu araştırayım dedim sevdiğim adama versin yuvamı kurayım diye (yani iyi amaç için) ve bu yazıyı gördüm kendimden utandım öyle birşey düşündüğüm için. Allah affeder inşallah. Çok teşekkür ederim Allah yar ve yardımcımız olsun.

+ Yorum Gönder
iyilik icin buyu yapilirmi,  iyilik için büyü yapmak günah mı,  iyilik icin yapilan buyu gunahmidir,  iyilik için yapılan büyü günah mıdır,  iyilik niyetine buyu yapmak,  iyiligine buyu yapmak gunahmi,  İyilik için büyü yapmak günah mı