+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Borçtan kurtulmak ve duamızın kabulü için ne yapalım Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Borçtan kurtulmak ve duamızın kabulü için ne yapalım

  Sual: bizler evliya değil seçilmiş kullar değiliz Allaha adoğrudürüst kulluk yapabılenlerde değilişz a ma ALLAH a veonun resulune iman etmış günah ehlı kullarzkefli zaman larda gafil dara düştuğumuz zamanda allahtan başka yardımcımız olmadığınıda bılıyoruz borca düşüp borçtan kurtulmak ve duamızın kabulü için ne yapalım ? 2. Hoca
  erimeye devam...

  Borçtan Kurtulmak İçin Okunacak Duâ


  Reklam  Cevap: Borçtan Kurtulmak İçin Okunacak Duâ


  206- Ebû SaidEl-Hudrî'den (Radıyallahu Anh) rivayet edildiğine gö*re, şöyle demiştir:

  "Bir gün, Resûltillah Sallallahu Aleyhi ve Sellem Mescide girdi. Bir de orada Ebû Ümâme adında ensardan bir adam bulunuyordu. Peygamber ona: Ey Ebû Ümâme, böyle namaz vakti olmadığı bir zamanda seni bu*rada oturuyor görmekteyim, (nedir bu halin)? dedi. Ebû Umâme:

  - Üzerime çöken üzüntüler ve borçlar, ya Resûlallah!... Peygamber efendimiz buyurdu:

  - Sana bir takım sözler öğreteyim mi ki, onları söylediğin zaman, Al*lah senin üzüntünü gidersin ve senden borcunu ödesin? Ben, evet (öğret) ya Resûlallah, dedim. Peygamber efendimiz buyurdu:

  Sabahladığın ve akşamladığın vakitlerde şunları söyle:

  "Allâhümme innî eûzü bike mine'l-hemmi ve'1-hezeni ve eûzü bike mine'i-aczi ve'1-ke'seîi. Ve eûzü bike mine '1-cünbi ve'1-buhli. Ve eûzü bi*ke min ğalebeti'd-deyni ve kahrirricâli."

  (Allah'ım! Üzüntü ve kederden Sana sığınırım. Acziyetden ve ten bellik*ten Sana sığınırım. Korkaklıktan ve cimrilikten Sana sığınırım. Borç altına düşmekten ve düşmanların üstün gelmesinden Sana sığınırım." Ebû Ümâ*me der ki, ben bunu yaptım. Allah Tealâ, üzüntü ve kederimi giderdi ve borcumu benden kaldırdı


  Hadisin kaynağı: Ebu Davud

+ Yorum Gönder