+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Kutsal topraklara giden bazı kadınların oradaki mafya ve çeteler tarafından kaçırılıp ahlaksızlık ya Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kutsal topraklara giden bazı kadınların oradaki mafya ve çeteler tarafından kaçırılıp ahlaksızlık ya

  Sual: Kutsal topraklara giden bazı kadınların oradaki mafya ve çeteler tarafından kaçırılıp ahlaksızlık yapıldığını söylüyorlar. Rabbim neden kendisine gelen bir bayanın kötülüklere maruz kalmasına müsaade ediyor?
  ? 2. Hoca
  erimeye devam...

  --->: Kutsal topraklara giden bazı kadınların oradaki mafya ve çeteler tarafından kaçırılıp ahlaksız


  Reklam  Cevap: Dünya bir imtihan yeridir. İmtihan olanlar sadece mazlumlar değil, zalimler de imtihan olmaktadır. İmtihanın âdil bir şekilde cereyan etmesi için insanların özgür iradeleriyle hareket etmeleri gerekir. Bu sebepledir ki, kâfirler Hz. Zekeriya, Hz. Yahya gibi peygamberleri öldürebilmişlerdir. Hz. Muhammed’in dişlerini şehit edebilmişlerdir. Allah’ın binlerce Salih kullarını, velilerini öldürmüşlerdir.

  Biraz da abartılı bir şekilde şayi olan “Hacdaki olayların” varlığı, peygamberin öldürülmesinden daha kötü değildir. Eğer Allah, her kötülüğü engelleseydi, o zaman ortada imtihan diye bir şey söz konusu olmayacaktı. Hacdaki çirkinlikler kadınların isteği dışında, zorla meydana geldiği için onların -dinî açıdan- namuslarının kirlenmesi söz konusu değildir ve onlar günahkâr da olmazlar.

  Bu konuda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta şudur ki, imtihanda kaybedenlerin, sınıfta kalanların faturasını -hâşâ- Allah’a kesmektir. Unutmayalım ki, adalet, ihkak-ı hak demektir. İhkak-ı hak ise hem zalim hem de mazlumun varlığını gerektirir. Mazlum yoksa zalim de yoktur. Mağdur yoksa, gadreden de yoktur. Cehenneme giden yoksa cennete giden de yoktur. Ve dünyanın hadiseleri gösteriyor ki, cennet ucuz olmadığı gibi, cehennem de lüzumsuz değildir.
  Selam ve dua ile...Sorularla İslamiyet

+ Yorum Gönder
hacda kaçırılan kadınlar,  umrede kaçırılan kadınlar ,  hacda kadın kaçırma,  umrede kaçırılan kadın,  hacda kaybolan kadınlar,  hacda kaçırılan türk kadınlar