+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Kâfire, kadınlara mahsus bir kokuyu sürünen erkeğe ve yemek veya uyumak istediğinde abdest almayan c Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kâfire, kadınlara mahsus bir kokuyu sürünen erkeğe ve yemek veya uyumak istediğinde abdest almayan c


 2. meçhul_100
  ˙·٠• FiLiSTiN•٠·˙

  --->: Kâfire, kadınlara mahsus bir kokuyu sürünen erkeğe ve yemek veya uyumak istediğinde abdest alm


  Reklam  Cevap: AMİN..Ecmain inş..

  not:ALLAH yazarken baş harfini büyük yazmaya dikkat edelim inş..
  Kâfire, kadınlara mahsus bir kokuyu sürünen erkeğe ve yemek veya uyumak istediğinde abdest almayan cünüp kimseye rahmet melekleri yaklaşmaz(Taberani), anlamına gelen bir hadis var mıdır?


  Önce şunu belirtelim ki, kaynak verdiğiniz eserin tam yerini belirtirseniz fazla zaman israfını önlemede bize katkıda bulunmuş olursunuz.

  Taberanî’de, soruda yer alan rivayete rastlayamadık. Orada gördüğümüz benzer bir hadisin rivayeti şöyledir: “Melekler, sarhoş olan, (za’feran karışımı) koku sürünen ve cünüp olan kimseye yaklaşmaz.” Hadisi rivayet eden Taberânî, rivayetin “teferrüdü”ne dikkat çekerek, hadisin zayıf olduğuna işaret etmiştir(bk. Taberanî, Evsat, h. No: 5391).


  Nesaî’de yer alan bir hadis rivayeti de Hz. Ebu Hureyre’den nakledilmektedir. Bu rivayete göre peygamberimiz şöyle buyurmuştur: “Koku sürünen kadın, Mescide giderken(sokağa çıkarken) cünüplükten yıkanır gibi yıkansın!”(Nesaî, Zinet,36).

  Suyutî’ye göre, hadiste geçen “cünüplükten yıkanır gibi yıkansın!” ifadesi, koku sürülen yeri yıkamanın önemine ve bu konuda yapılması gereken titizliğe işaret etmek içindir(Suyutî, ilgili hadisin şerhi)


  Selam ve dua ile...
  Sorularla İslamiyet Editör


 3. talha bayram
  Devamlı Üye
  bu arada bazı kadın ve erkek parfümlerinin yapımında insan yağı 8 ayı anne karında geçirip sonrada bu sebeple kürtajla alınan ceninlerin kendisinden yapıldığınıda eklemeyi gerek gördüm fransada bu işlem yapılıyormuş ve b azı rus kadınları bu yöntemle para kazanıyorlarmış

+ Yorum Gönder