+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Her an okuyabileceğim bir sabır duası metni istiyorum Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Her an okuyabileceğim bir sabır duası metni istiyorum


 2. Muhammed
  الله اكبر

  Cevap: her an okuyabileceğim bir sabır duası metni istiyorum


  Reklam  Cevap: Allahtan sabır (oruç) ve namaz ile yardım dilemenizi tavsiye ederiz.

  İnsan, maruz kaldığı sıkıntılı takdirlere nefsinin isyan etmeyip itaat etmesi için duâ etmeli, hakkında hayırlısını dilemelidir. Peygamberimiz (sav) böyle sıkıntı içinde kalan kimseye duâ tavsiye buyurmuştur. Onu okumalı, Allah'a teslim olmalıyız. Duâ şöyledir:

  "Bismillâhi alâ nefsi ve mâlî ve dînî. Allahümme raddınî bi-kadâike ve bârik lî fîmâ kuddire lî, hattâ lâ uhibbe ta'cîle mâ ahhartehu ve te'hîra mâ acceltehu."

  "Allah'ım, senin ismine, malımı, dinimi ve nefsimi emanet ediyorum. Allah'ım, hükmüne beni razı kıl, kaderimde olanı bana mübarek kıl ki, te'hir ettiğinin acelesini, acele ettiğinin de te'hirini istemeyeyim. Nefsimin isyanını önle, teslimini sağla."


  Allah'a içinizden geldiği gibi dua edebilirsiniz. Ama duaların kabul olması için bazı hususlara dikkat etmek gerekir. Evvela dua kabul çerçevesi dahilinde olacak. Sonra samimi ve günahsız bir ağızla olacaktır.


+ Yorum Gönder
sabır duası arapça