+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Batı ve İslamiyet arasındaki uçurumun büyümesinin nedenleri Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Batı ve İslamiyet arasındaki uçurumun büyümesinin nedenleri


 2. imamhatipli42
  Ölüm var Ölüm

  --->: Batı ve İslamiyet arasındaki uçurumun büyümesinin nedenleri


  Reklam  Cevap: En büyük neden iman vasfına sahip olmamaları. İmanı olmayanın ahirete inancı olmaz ve bundan dolayı ölümü düşünmez ve dünyada istediği gibi yaşar.

 3. TatarRmzn
  Devamlı Üye
  Aradaki uçuruma nereden baktığına bağlı kardeşim. Uçurumun dibinden mi? Yoksa Uçurumun üstünden mi? Yani sözün kısası Dinimiz İslamın ve Batı nın dini olarak Hristiyanlıgın kurallarına göre mi? Örf adet olarak mı? Teknolojik olarak mı? Hayat kolaylıkları açısından mı? Yoksa hepsi mi? Bunun nedenlerini madde madde yazsan bitmez.Sana şu kadar söyliyim Dinimiz islamı ve Batılı olarak herşeyde ileri gördüğümüz devletleri kıyaslamak o kadar yersizki.Hepimiz biliyoruz ki birçok bilim dalının kurucuları Müslüman alimlerdir.Ayrıca bir çoğu da Türktür.Bu durum bu hale nasıl geldi nasıl gider laf uzar gider.Sözün kısası Aslında biz hep öndeydik ama ne zaman arkamız dönük yürümeye başladık işte o zaman onları önümüzde sandık.Ve ne zaman peşlerinden gitmeyi bıraktık, kendi yolumuza geri döndük o zaman daha ilerde oluruz.

+ Yorum Gönder