+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 234 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Karımı 3 kez boşuyorum dedim sinirimden imam nikahı bozulurmu Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Eşime tekrar nikah düşer mi

  Eşime tekrar nikah düşer mi isimli konu Mumsema.com
  Hocam benim eşim bana 3 kez boş ol dedi daha öncesinde de ben demiştim komşumuz bana dediki senin kocana tekrar nikah düşüyor dedi acaba eşime tekrar nikah düşer mi

 2. arifselim
  Yönetici

  Cevap: Karımı 3 kez boşuyorum dedim sinirimden imam nikahı bozulurmu


  Reklam  Kadının kocasına seni boşuyorum demesi geçersizdir. Bu durumda erkek 3 talakı vermiş mi vermemiş mi tam olarak anlamak için en iyisi bir müftülüğe gidin ve danışın.

 3. Muslim
  Üye
  subhanALLAH! komşuya bak! erkek eşin sana (kadına) talak hakkı vermediyse senin ona 3 kere de 1000 kere de bosol desen etkilemez. ama o sana 3 kere bosol dediyse (ki dedi yazmışsın) artık yabancısınız birbirinize.

 4. Misafir
  Selamın aleyküm eşimle çok şık tartışıyoruz eşim çok sinirli sinirliyken ağzına ne geliyorsa söylüyor geçen gün tartıştık bana mesajda bosadim seni yazmış tekrar dün yine tartışma oldu bana bosanalim yazmış ve telefonda tekrar tartıştık kendisi bana diyoki ben sinirimle ne söylediğimi bilmiyorum kaç defa dedin dersen onuda bilmiyorum diyo ben soledigimde bosamak için değil korkman için söyledim asla öyle niyetim yoktu diyor nikahimiz tamamen bozulmusmudur

 5. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. Üstü kapalı ifadelerle korkutmak için söylenirse nikah bozulmaz. Ama seni boşadım demek açık bir ifadedir ve bununla bir talak gider. Ayrı ayrı zamanlarda 3 defa bu olmuşsa talak gitmiş olur. İman ve talak konusunun şakası da ciddidir, ciddisi de ciddidir. İçinizin rahat etmesi için mutlaka bir müftülüğe gidin danışın.

 6. Misafir
  Merhaba hocam esimle tartıştık o ne kadarda kavga etsek imam nikahini hiç bitirmedi ama ben onu telefonda okadar zorladimki ve sinirle üç kere bos ol dedi ya ben çok pişmanım o hulle olamaz ya ben bayan olarak bunu kabul edememki erkek olarak ona daha ağır gelir ne yapmalıyız nolur baska bir çıkar yolu yokmu

 7. arifselim
  Yönetici
  Merhaba. Bu yaptığın çok yanlıştır. Bir yerde ve bir kerede boş ol demekle sadece bir talak gideceğine dair diyanetin fetvası vardır. Size tavsiyem en kısa zamanda bir müftülüğe gidin danışın ve ona göre hareket edin.

 8. Misafir
  Hocam esim ayni yerde ayni zamanda bana 3 kere 3 den 9 sart olsun bos ol dedi simdi 3 talakta gitmis oluyor mu ?

 9. arifselim
  Yönetici
  Bu durumda bir talak gider bu fetva diyanetinde fetvasıdır. Geriye iki talak hakkınız kalmış olur. Talak asla hafife alınmamalıdır bunun şakası veya ciddisi talakı götürür.

 10. rana
  Aciz Kul
  Bu ne böyle kardesler. Sinirden "bos ol" kelimesi kavgaya dahilmi edilirmi hic.
  Esinizin aklina bosanmayi getirmek bile aptallik.
  Böyle sacmalik olmaz. Müslüman olarak evliligin ciddiyetini hala ögrenemediysek yazik bize.
  Kavga ediyorsaniz düzgün edin. Bosanmayi dahil etmeyin. Özellikle bunu bayan kardeslerime söylüyorum. Zararli siz cikarsiniz.

 11. Misafir
  Eşimle birlikte çalışıyorum eşim dükkanda başkasına gülme bir daha dedi eger gülersen seni 3 den 9 boşarım dedı ama sinirden dedı ve bn onu yaptım nikah biter mi ne yapmak lazım

 12. arifselim
  Yönetici
  Bunu böyle bir şarta bağlaması tehlikelidir ve bu olduğunda bir talak gitmiş olur. Aklı başından gidecek şekilde sinirlenen kimsenin sözü ancak geçerli olmaz.

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 234 SonuncuSonuncu
imam nikahı bozulursa tekrar nasıl kıyılır,  dini nikah bozulunca tekrar nasıl kıyılır,  bozulan imam nikahı tekrar nasıl kıyılır,  imam nikahı bozulduktan sonra,  bos ol dedikten sonra tekrar evlenmek,  imam nikahı bozulduktan sonra nasıl kıyılır,  imam nikahı düşerse ne yapılır