+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Göz ağlar, kalp üzülür. Biz üzüntümüzü, ancak Rabbimizin razı olacağı sözlerle ortaya koyarız. Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Göz ağlar, kalp üzülür. Biz üzüntümüzü, ancak Rabbimizin razı olacağı sözlerle ortaya koyarız.

  Sual: Enes ibni Mâlik radıyallahu anh anlatıyor: Birgün Resûl-i Ekrem sallallahu aleyhi ve sellem ile birlikte demirci Ebû Seyf´in evine gitmiştik. Ebû Seyf´in hanımı, Hz. Peygamberin oğlu ıbrâhim´in süt annesiydi. Resûl-i Ekrem ıbrâhim´i kucağına aldı; onu öptü, kokladı. Bir başka gün yine oraya gitmiştik. Bu defa İbrâhim can çekişmekteydi. Allah´ın Elçisinin gözlerinden yaşlar boşanmaya başladı. Bunu gören Abdurrahman ibni Avf şaşırdı. - "Ey Allah´ın Resûlü! Siz de mi ağlıyorsunuz?" diye sordu. Hz. Peygamber, - "Ey İbni Avf! Bu gördüğün gözyaşları rahmet ve şefkat eseridir" buyurdu. Gözyaşları akarken sözlerine şöyle devam etti: - "Göz ağlar, kalp üzülür. Biz üzüntümüzü, ancak Rabbimizin razı olacağı sözlerle ortaya koyarız. Ey İbrahim! Senden ayrıldığımız için çok üzgünüz."
  [Buhârî, Cenâiz 43; Müslim, Fedâil 62; Ebû Dâvûd, Cenâiz 23, 24. ] ? 2. menzil_guller
  Ya Hayy

  --->: Göz ağlar, kalp üzülür. Biz üzüntümüzü, ancak Rabbimizin razı olacağı sözlerle ortaya koyarız.


  Reklam  Cevap: Rabbim yaratmış olduğu kulların kaderlerini ve ömürlerini belirlemiş, yapacaklarını ve sonuçlarını yazmış, kazançlarını ve mallarını paylaştırmıştır. Hangisinin güzel amel işleyeceğini imtihan etmek için hayatı ve ölümü yaratmıştır.
  Dünya Zorluklarla ve korkularla birlikte sıkıntılarla ve kederlerle doludur...önemli olan bu sıkıntılar ve zorluklar karşısında Allah'a isyan etmemek vermiş olduğu imtihanı kazanmaktır..Rabbim kaybedeceğimiz imtihanlar vermesin...

  Hadis-i Şerif için Allah razı olsun kardeşim..

+ Yorum Gönder
kalp üzülür göz ağlar