+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Elleri dua ederken birleştirilip açıyor bazı kişiler bu doğrumu ?. Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Elleri dua ederken birleştirilip açıyor bazı kişiler bu doğrumu ?.

  Sual: Ben Bazı Kişilerin Ellerini Havada Yada Birleşmiş Bi şekilde Dua Ederken Görüyorum Bu Bazen Bi Ayrımcılığa Neden Oluyo Ama Iki şeklinde Sünnet Olduğunu Biliyorum Bilmeyen Kişilere Anlatabileceğim Hadislerle Sabit Bir Cevap Bekliyorum Sizden ...allah Razı Olsun.... ? 2. meçhul_100
  ˙·٠• FiLiSTiN•٠·˙

  --->: elleri dua ederken birleştirilip açıyor bazı kişiler bu doğrumu ?.


  Reklam
 3. DZALBAY
  Üye
  Dua ederkken ellerini birleştirenler,bizim ülkemizdeki bir cemaatin üyeleridirler ve bunun aksini söyleyen ne bir ayet,ne de bir hadis vardır.Esas olan avuç içleri yukarı gelecek şekilde dua etmektir ve onlar da bunu yapıyorlar.Bu tür dua edenler sadece bizim ülkemizde değil,diğer bir çok ülkede de vardır.Gidin Mekke ve Medine'ye bakın;dünyanın dört bir tarafından gelen hacıların hemen hemen yarısı böyle dua eder.

  Gerekçesini de şöylece açıklıyorlar:Eller açık dua ederken,semadan rahmet yağıyor,bu yağan rahmetin eller arasından kayıp,yere dökülmesini önlemek için ellerini birleştiriyorlar.

  Kendimize benzemeyenleri tenkit etmeyelim...Ola ki,onların yaptığı daha doğru olabilir...

  Diğer bilgileri verilen ilgili linklerde bulabilirsin.

  Selam ve dua ile...

 4. Şema
  el-âsa limen âsa
  elleri birleştirerek ve birleştirmeden dua etmek sünnette vardır.
  dileyen ellerini birleştirir dileyen açık tutar.
  her iki durumda da mutlaka avuç içi semaya doğru olmalıdır.+ Yorum Gönder