+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Sabah ezanı okunmadan öncemi yoksa okunduktan sonramı kılınır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Sabah ezanı okunmadan öncemi yoksa okunduktan sonramı kılınır?


 2. meçhul_100
  ˙·٠• FiLiSTiN•٠·˙

  --->: Sabah ezanı okunmadan öncemi yoksa okunduktan sonramı kılınır?


  Reklam  Cevap: Namazın şartlarından birisi de Vakittir..Namaz vakti girmişse ezanı beklemeye gerek yoktur...


  Sabah namazının vakti imsak ile girer, güneşin doğması ile biter. Ancak hanefilere göre güneşin doğmasına yakın, şafilere göre ise imsaktan biraz sonra kılmak faziletlidir. Tam namaz kılarken ve namaz bitmeden güneş doğarsa hanifilere göre namaz bozulur. Kerahet vakti çıktıktan sonra yeniden kılmak gerekir. Zamanında sabah namazını kılamayan bir kişi güneş doğduktan ve kerahet vakti çıktıktan sonra öğlen namazı girmeden kılarsa hem sünnetini hemde farzını beraber kaza eder. Sabah namazının vakti girdikten sonra ezanı beklemek şart değildir. İmsak vakti girer girmez kılınabilir. Ezan bazen imsak vaktinden sonra okunabilmektedir.
  Selam ve dua ile...
  Sorularla İslamiyet Editör

 3. Misafir
  Çok saol mechul_100 Allah Razı Olsun

 4. Misafir
  Allah Sizden Razı Olsun.

 5. Misafir
  Allah razı olsun

 6. Misafir
  Allah razı olsun

+ Yorum Gönder
sabah namazı ezan okunmadan kılınabilir mi,  sabah namazı ezan okunmadan kılınır mı ,  ezan okunmadan sabah namazı kılınır mı,  sabah ezanı okunmadan namaz kılınır mı,  sabah ezanı okunmadan namaz kılınırmı,  sabah namazı ezandan sonra mı kılınır,  namaz ezandan önce mi sonra mı kılınır