+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Allahım! Kendimi Sana teslim ettim. Yüzümü Sana çevirdim. İşimi Sana ısmarladım. Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Allahım! Kendimi Sana teslim ettim. Yüzümü Sana çevirdim. İşimi Sana ısmarladım.


 2. mumsema
  aydınlatmaya devam...

  --->: Allahım! Kendimi Sana teslim ettim. Yüzümü Sana çevirdim. İşimi Sana ısmarladım.


  Reklam  Cevap: Berâ ibni Âzib radıyallahu anhümâ anlatıyor: Resûl-i Ekrem sallallahu aleyhi ve sellem bana şöyle buyurdu: Yatağına yatmak istediğin zaman namaz abdesti gibi abdest al. Sonra sağ yanına yat ve şöyle dua et: - "Allahım! Kendimi Sana teslim ettim. Yüzümü Sana çevirdim. İşimi Sana ısmarladım. Sırtımı Sana dayadım. Ümit bağladığım Sen, korktuğum yine Sensin. Senden kaçıp sığınacak ve Senin elinden kurtulacak bir yer varsa yine Sensin. İndirdiğin kitabına, gönderdiğin peygamberine iman ettim."

  Resûl-i Ekrem sözüne şöyle devam etti: - "Eğer o gece ölürsen imanlı olarak ölürsün; ölmez de yaşarsan, büyük sevap kazanırsın. Yalnız bu dua, senin o geceki son sözlerin olsun."
  Hadisin Kaynakları:
  ______________
  [Buhârî, Vudû 75, Daavât 6, 7, 9, Tevhîd 34; Müslim, Zikir 56-58; Ebû Dâvûd, Edeb 98; Tirmizî, Daavât 16, 116; İbni Mâce, Duâ 15. ]

 3. RufeydeCandLe
  Aktive Olmamış Kullanıcı
  paylaşım için Allah cc razı olsun tşkkrler

 4. hbevci
  Devamlı Üye
  "Allahım! Kendimi Sana teslim ettim. Yüzümü Sana çevirdim. İşimi Sana ısmarladım. Sırtımı Sana dayadım. Ümit bağladığım Sen, korktuğum yine Sensin. Senden kaçıp sığınacak ve Senin elinden kurtulacak bir yer varsa yine Sensin. İndirdiğin kitabına, gönderdiğin peygamberine iman ettim."

  ALLAH c.c. razı olsun paylasımdan .

+ Yorum Gönder
allahım kendimi sana teslim ettim,  allahım nefsimi sana teslim ettim yüzümü sana çevirdim,  allahım nefsimi sana teslim ettim,  allahım yüzümü sana çevirdim ,  allahım sırtımı sana dayadım,  canım ravzam sürsem yüzümü sana,  allhim yuzumu sana cevidin