+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Kuranı kerimde inanan insanların davranışları Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kuranı kerimde inanan insanların davranışları


 2. islamdostu
  hizmetkar

  --->: Kuranı kerimde inanan insanların davranışları


  Reklam  Cevap: Hucurat
  (9) Eğer inananlardan iki grup birbirleriyle savaşırlarsa aralarını düzeltin. Eğer biri ötekine karşı haddi aşarsa, Allah'ın buyruğuna dönünceye kadar haddi aşan tarafa karşı savaşın. Eğer (Allah'ın emrine) dönerse, artık aralarını adaletle düzeltin ve (onlara) adaletli davranın. Çünkü Allah, âdaletli davrananları sever.

  Haşr
  (9) Onlardan (muhacirlerden) önce o yurda (Medine'ye) yerleşmiş ve imanı da gönüllerine yerleştirmiş olanlar, hicret edenleri severler. Onlara verilenlerden dolayı içlerinde bir rahatsızlık duymazlar. Kendileri son derece ihtiyaç içinde bulunsalar bile onları kendilerine tercih ederler. Kim nefsinin cimriliğinden, hırsından korunursa, işte onlar kurtuluşa erenlerin ta kendileridir.

  Mümtehine
  (8) Allah sizi, din konusunda sizinle savaşmamış, sizi yurtlarınızdan da çıkarmamış kimselere iyilik etmekten, onlara âdil davranmaktan men etmez. Şüphesiz Allah âdil davrananları sever.

  Saf
  (4) Hiç şüphe yok ki Allah, kendi yolunda, duvarları birbirine kenetlenmiş bir bina gibi saf bağlayarak çarpışanları sever.

 3. Desert Rose
  Silent and lonely rains
  Kuranı kerimde inanan insanların davranışları
  paylaşım için Allah c.c razı olsun...

+ Yorum Gönder
kuranı kerime inanan insanların yapması gereken davranışlar nelerdir,  kuranı kerime inanan insanların yapması gereken davranışlar,  kurana inanan insan ne,  kuranı kerime inanan insanların davranışları,  kuranı kerime inanan insanın yapması gereken davranışlar nelerdir,  kurana inanan insanın yapması gereken davranışlar