Konusunu Oylayın.: Bebeğimi emziğe nasıl alıştırırırm?

5 üzerinden 4.15 | Toplam: 13 kişi oyladı.

Bebeğimi emziğe nasıl alıştırırırm?
 1. 27.Nisan.2010, 13:42
  1
  Misafir

  Bebeğimi emziğe nasıl alıştırırırm?


  Bebeğimi emziğe nasıl alıştırırırm? Mumsema Bebeğimi emziğe nasıl alıştırırım. Bir bebek memeden nasıl kesilmesi gerekmektedir emziğe alıştırma yöntemler hakkında bilgi verir misiniz ?


 2. 27.Nisan.2010, 13:42
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Bebeğimi emziğe nasıl alıştırırım. Bir bebek memeden nasıl kesilmesi gerekmektedir emziğe alıştırma yöntemler hakkında bilgi verir misiniz ?


  Benzer Konular

  - Bebeğimi aldırmak istiyorum günahı nedir

  - 17 günlük bebeğimi aldırdım

  - Bebeğimi aldırıp aldırmama konusunda kararsızım

  - 6 aylık bebeğimi aldırdım. ahrette durumum ne olacak?

  - Hamileyim bebeğimi emzirebilirmiyim

 3. 28.Nisan.2010, 00:15
  2
  islamdostu
  hizmetkar

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 31.Temmuz.2008
  Üye No: 26997
  Mesaj Sayısı: 830
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 9

  --->: Bebeğimi emziğe nasıl alıştırırırm?
  bu konuyu anneler daha iyi bilir


 4. 28.Nisan.2010, 00:15
  2
  hizmetkar  bu konuyu anneler daha iyi bilir


 5. 28.Nisan.2010, 00:24
  3
  @mir
  âb ü kil

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 12.Ağustos.2009
  Üye No: 49589
  Mesaj Sayısı: 3,372
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 36
  Yaş: 42
  Bulunduğu yer: Dârü'l-İmtihân

  --->: Bebeğimi emziğe nasıl alıştırırırm?

  nush ile uslanmayanı etmeli tekdir
  tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir.

  ben benimkini 2-3 dakika hırpalayınca
  annesinin bir haftada alıştıramadığı emziğe alıştırdım

  Ne yapalım ki milletimiz güzellikten anlamıyor
  bebekleri bile


 6. 28.Nisan.2010, 00:24
  3
  âb ü kil
  nush ile uslanmayanı etmeli tekdir
  tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir.

  ben benimkini 2-3 dakika hırpalayınca
  annesinin bir haftada alıştıramadığı emziğe alıştırdım

  Ne yapalım ki milletimiz güzellikten anlamıyor
  bebekleri bile


 7. 28.Nisan.2010, 00:39
  4
  meçhul_100
  ˙·٠• FiLiSTiN•٠·˙

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 10.Mayıs.2007
  Üye No: 626
  Mesaj Sayısı: 2,188
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 53
  Yaş: 29
  Bulunduğu yer: Diyar-ı Sivas

  --->: Bebeğimi emziğe nasıl alıştırırırm?

  tıkla...

  bebeklere-emzik-verilmeli-mi

  Yapılan çeşitli araştırmalara göre bebeklerin yaklaşık olarak %85 inin birinci aydan başlayarak emzik kullandığı gösterilmiştir. Annelerde emzik kullanımı ile ilgili yapılan anketlerde, emzik kullanımının genellikle normal bir davranış olarak kabul gördüğü ve bebeklerin emziğe kuvvetle bağlandıkları saptanmıştır. Anne sütünü kısa süre alan bebeklerde emzik kullanma sıklığının daha fazla olduğu bilinmektedir.

  450 anne-bebek ikilisinde yapılan bir araştırmanın sonuçlarına göre;

  - Erken dönemde emzik kullanan bebeklerde, kullanmayanlara göre 4 kez daha erken anne sütü bırakıldığı görülmüştür.

  - Emzik kullanan annelerden bazıları ya anne sütünü kesmiş ya da emzirme arası süreyi uzatmışlardır.

  - Bu annelerin emzirmekten utandığı ve ağlama sesinden rahatsız olduklarını da belirtmişlerdir.

  - Bu bebeklerde büyüme geriliği de saptanmıştır.

  - Emzirmekten rahatsız olan annelerde emziğin anne sütünün kesilmesinde etkili olduğu ancak emzirmekten rahatsız olmayan annelerde emzirme süresine etki etmediği görülmüştür.

  Diğer açılardan incelendiğinde de bebeklik döneminde sıklıkla kullanılan emziğin en geç 2 yaşın sonunda çocuk tarafından bırakılması gerektiği görülmektedir. Aksi halde yukarıda sayılanların dışında da bazı sorunlarla karşılaşılabilir. Uzun süreli bir emzik alışkanlığı sonucunda karşılaşılabilecek problemler:

  - 2 yaşından sonra devam eden emme alışkanlığı dişlerin yer değiştirmesine ve üst dişlerin öne, alt dişlerin arkaya çekilerek aralarında açıklıklar meydana gelmesine neden olur. Bu dönemde bıraktırılabilirse bu açıklıklar kapanır. Ancak 3,5 yaşından sonra meydana gelen açıklıklar kalıcı hale gelebilir.

  - 3-4 yaşlarına kadar emzik emen çocuklarda v tipi üst çene (üst çene darlığı) ve dolayısı ile yüz yapısında bozulma meydana gelebilir.

  - 4 yaş civarına kadar emzik emmeye devam eden çocuklarda kulak ve burun hastalıkları daha sık gözlenir.

  Emziğin Faydaları

  - Emzik bebeğin doğal emme içgüdüsünü tatmin eder ve ona güven hissi verir.

  - Emme hareketi bebek için başlı başına bir memnuniyet kaynağıdır. Çünkü doğumu izleyen haftalarda bebeğin en güçlü refleksi emmektir.

  - Emzik sayesinde üzerindeki gerilimi atar, sakinleşir ve uykuya daha kolay dalar.

  - Emzik kullandırılmayan bebek, bir süre sonra parmak emmeye başlayabiliyor. Ancak çocuğunuzu emzikten vazgeçirmek parmak emmekten vazgeçirmekten daha kolay oluyor.

  - Bazı uzmanlar, emziklerin, bebeğin elleriyle bazı beceriler geliştirmesine de yardımcı olduğunu ileri sürmektedirler. Ağızlarından düşürdüklerinde bulmak için beşik ya da yataklarının çevresini yoklamalarına ve emziği yeniden ağızlarına sokmaya çalışmalarına yol açar.

  Emziğin Seçiminde ve Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  - Emzik tabanı bebeğin emziği yutmasını engeller. Bu plastik kısım burun deliklerini kapatmayacak şekilde yapılır ve hava geçmesini sağlamak için delikleri içerir. Geceleri yumuşak malzemeden yapılanları tercih etmemelisiniz.

  - Emzikler kauçuk ve silikon olmak üzere iki maddeden yapılırlar. Kauçuk doğal bir maddedir, elastik ve dayanıklıdır. Özellikle diş çıkartan bebeklerde kauçuk emzik kullanmak uygun olur. Ancak kauçuk emzikler, suyu içlerine emdikleri için çabuk bozulur. Silikon da silisyumdan üretilir. Silikon emzikler kolay bozulmaz, ancak diş darbelerine karşı dayanıklı değillerdir. Bu yüzden silikon emzikler henüz diş çıkarmamış bebekler için daha uygundur.

  - Damaksız emzikler anne memesini andırdığı için bebekler tarafından tercih edilir. Ancak bu tür emzikler özellikle bir yaşından sonra damağa baskı yaparak damak yapısını ve üst ön dişlerin sıralanışını bozabilirler. Bu tür emziklerin bir yaşından sonra kullanılması önerilmiyor. Damaklı emzik ise daha elips ve yukarı doğru kıvrıktır. Bu anatomik şeklinden dolayı 2-3 yaş arasında bile rahatlıkla kullanılabilir. Damağa tamamen adapte olduğundan, herhangi bir bozukluğa neden olmaz.

  - Doğrusu bebekleri geceleri emziksiz uyutmak daha zor olur. Bebek emziksiz uykuya dalamıyorsa, damaklı emzik tercih etmelisiniz. Bebek uykuya daldıktan sonra ise onu uyandırmadan emziği ağzından almalısınız.

  - Emziği bebeğe vermeden önce şekere veya bala batırmak hatalı bir alışkanlıktır. Bu hareket bebeğin diş minelerini zedeler ve diş çürüklerine neden olur. Ayrıca buna alışan bebek, ağzında sürekli tatlı bir tat almak isteyebilir. Bebeklerin kalıcı olmayan süt dişlerinin de bakımı çok önemlidir. Eğer bunlara iyi bakılmazsa hemen altlarında bulunan kalıcı dişler de zarar görebilir.

  - Emziğin temizliği üretildiği malzemeye göre değişir. Kauçuk olanlar özel bir dezenfektan madde yardımı ile soğuk sterilize edilmelidirler. Silikon olanlar ise sıcak yöntemle de steril hale getirilebilirler. Emziklerin devamlı temiz durmasını istiyorsanız, emniyetli bir çengelli iğne ile çocuğun kıyafetine tutturun ve böylece sürekli yere düşmesini engelleyin.

  - Yeni doğan bebeğinizin burnunu tıkamaması için, emziğin arkasındaki plastik ağızlık bölümünün küçük olması gerekir. Ama bebeklik dönemini aşmış çocuğunuz için emzik alacaksanız, arkasındaki ağızlık bölümünün, olduğu gibi ağzına sokamayacağı, dolayısıyla da boğulmasına yol açamayacağı kadar büyük olmasına dikkat edin.

  - "Ortodontik" diye nitelendirilen emziklerin meme başları yassıdır; buna karşılık daha alışılmış çeşitlerin, başları yuvarlaktır. Ortodontik çeşitlerin dişetleri ve dişler için daha iyi olduğu ileri sürülmekle birlikte, bebeğinizin hangisini seçeceğini görmek için her ikisini de denemeniz daha doğru olur. plastik ağızlığın biçimi, bebeğinizin değil, sizin seçiminize bağlıdır; bununla birlikte, hangisini seçerseniz seçin, havasızlıktan boğulmaya yol açmaması için, üstünde havalandırma delikleri bulunmasına dikkat edin.

  - Bütün emzikler onaylanmış güvenlik standartlarına uygun olmalıdır.

  - Etiketinde standartları açıkça belirtilmeyen emzikleri sakın almayın.

  - Emziğin ağızlığında havalandırma delikleri bulunması, bebeğin burnunun tıkalı olması ya da daha büyük bir çocuğun bütünüyle ağzına alması durumunda son derece önemlidir.

  - Emzikleri biraz olsun yıpranmaları durumunda bile, atın.

  - Emzikler, çok küçük bebeklerin boyunlarına asılmamalıdır: Boğazlarına dolanarak boğulmalarına yol açabilirler.

  - Yeni doğmuş bebeğinizin emziğinin, tıpkı biberon memeleri gibi, mikroptan arındırılması gerekir.

  - Biberonların mikroptan arındırılmasında yararlanmış olduğunuz yöntemleri, emziklerde de izleyin.

  - Bebeğiniz parmaklarını -ve başka nesneleri- sık sık ağzına soktuğu yaşa geldiğinde, artık emzikleri mikroptan arındırmaya gerek kalmaz.

  - Ama kuşkusuz, emziği yere düşünce, mutlaka iyice yıkadıktan sonra yeniden verin.

  - Kullanılmayan emzikleri hep aynı kabın içinde tutmak, hem temiz kalmalarını sağlar, hem de bebeğiniz yaygarayı bastığında, "emziğini nereye koşmuştum?" diye dört bir yana koşuşturmaktan sizi kurtarır.

  Eğer bebeğiniz emziği bırakmak istemiyorsa bir takım önlemler almak gerekir:

  - Öncelikle emzik emme süresi mümkün olduğunca kısıtlanmalı, emzik kesinlikle şeker, reçel vs gibi şeylere batırılmamalıdır.

  - Emzik emmek istediğinde sevdiği bir sebze meyve verilerek onunla oyalanması sağlanmalıdır. Bu tür şeyleri de yerken tek başına bırakılmamalı, emmesi önlenmelidir.

  - Ayrıca emziği emmediği durumlarda mükafatlandırılarak (sözle veya hediye ile veya bak büyüdün işte gibi sözlerle...) teşvik edilmelidir.

  - Anne ve babanın en çok dikkat etmesi gereken nokta; bebekleri gergin, sinirli ve huysuzken emziği onu susturmak için tek çare olarak görmemektir. Ağlayan bebeği susturmak için önce tatlılıkla yaklaşarak sakinleştirmeye çalışmak gerekir.

  - Daha büyükçe çocuğunuza, bazı karşılaştırmalar yaparak, yuvada başka hiç kimsede emzik olmadığını anlatabilirsiniz: Ama sakın onu utandırmayın; yuvaya emziksiz gitmeyi bir oyunmuş, yeni bir deneymiş gibi görmesine gayret edin.

  - Böylece çocuğunuzun gün geçtikçe emziğe yalnızca yatma saatlerinde gereksinme duyacağı, daha sonra da hiç duymayacağı bir noktaya erişirsiniz. 8. 28.Nisan.2010, 00:39
  4
  ˙·٠• FiLiSTiN•٠·˙
  tıkla...

  bebeklere-emzik-verilmeli-mi

  Yapılan çeşitli araştırmalara göre bebeklerin yaklaşık olarak %85 inin birinci aydan başlayarak emzik kullandığı gösterilmiştir. Annelerde emzik kullanımı ile ilgili yapılan anketlerde, emzik kullanımının genellikle normal bir davranış olarak kabul gördüğü ve bebeklerin emziğe kuvvetle bağlandıkları saptanmıştır. Anne sütünü kısa süre alan bebeklerde emzik kullanma sıklığının daha fazla olduğu bilinmektedir.

  450 anne-bebek ikilisinde yapılan bir araştırmanın sonuçlarına göre;

  - Erken dönemde emzik kullanan bebeklerde, kullanmayanlara göre 4 kez daha erken anne sütü bırakıldığı görülmüştür.

  - Emzik kullanan annelerden bazıları ya anne sütünü kesmiş ya da emzirme arası süreyi uzatmışlardır.

  - Bu annelerin emzirmekten utandığı ve ağlama sesinden rahatsız olduklarını da belirtmişlerdir.

  - Bu bebeklerde büyüme geriliği de saptanmıştır.

  - Emzirmekten rahatsız olan annelerde emziğin anne sütünün kesilmesinde etkili olduğu ancak emzirmekten rahatsız olmayan annelerde emzirme süresine etki etmediği görülmüştür.

  Diğer açılardan incelendiğinde de bebeklik döneminde sıklıkla kullanılan emziğin en geç 2 yaşın sonunda çocuk tarafından bırakılması gerektiği görülmektedir. Aksi halde yukarıda sayılanların dışında da bazı sorunlarla karşılaşılabilir. Uzun süreli bir emzik alışkanlığı sonucunda karşılaşılabilecek problemler:

  - 2 yaşından sonra devam eden emme alışkanlığı dişlerin yer değiştirmesine ve üst dişlerin öne, alt dişlerin arkaya çekilerek aralarında açıklıklar meydana gelmesine neden olur. Bu dönemde bıraktırılabilirse bu açıklıklar kapanır. Ancak 3,5 yaşından sonra meydana gelen açıklıklar kalıcı hale gelebilir.

  - 3-4 yaşlarına kadar emzik emen çocuklarda v tipi üst çene (üst çene darlığı) ve dolayısı ile yüz yapısında bozulma meydana gelebilir.

  - 4 yaş civarına kadar emzik emmeye devam eden çocuklarda kulak ve burun hastalıkları daha sık gözlenir.

  Emziğin Faydaları

  - Emzik bebeğin doğal emme içgüdüsünü tatmin eder ve ona güven hissi verir.

  - Emme hareketi bebek için başlı başına bir memnuniyet kaynağıdır. Çünkü doğumu izleyen haftalarda bebeğin en güçlü refleksi emmektir.

  - Emzik sayesinde üzerindeki gerilimi atar, sakinleşir ve uykuya daha kolay dalar.

  - Emzik kullandırılmayan bebek, bir süre sonra parmak emmeye başlayabiliyor. Ancak çocuğunuzu emzikten vazgeçirmek parmak emmekten vazgeçirmekten daha kolay oluyor.

  - Bazı uzmanlar, emziklerin, bebeğin elleriyle bazı beceriler geliştirmesine de yardımcı olduğunu ileri sürmektedirler. Ağızlarından düşürdüklerinde bulmak için beşik ya da yataklarının çevresini yoklamalarına ve emziği yeniden ağızlarına sokmaya çalışmalarına yol açar.

  Emziğin Seçiminde ve Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  - Emzik tabanı bebeğin emziği yutmasını engeller. Bu plastik kısım burun deliklerini kapatmayacak şekilde yapılır ve hava geçmesini sağlamak için delikleri içerir. Geceleri yumuşak malzemeden yapılanları tercih etmemelisiniz.

  - Emzikler kauçuk ve silikon olmak üzere iki maddeden yapılırlar. Kauçuk doğal bir maddedir, elastik ve dayanıklıdır. Özellikle diş çıkartan bebeklerde kauçuk emzik kullanmak uygun olur. Ancak kauçuk emzikler, suyu içlerine emdikleri için çabuk bozulur. Silikon da silisyumdan üretilir. Silikon emzikler kolay bozulmaz, ancak diş darbelerine karşı dayanıklı değillerdir. Bu yüzden silikon emzikler henüz diş çıkarmamış bebekler için daha uygundur.

  - Damaksız emzikler anne memesini andırdığı için bebekler tarafından tercih edilir. Ancak bu tür emzikler özellikle bir yaşından sonra damağa baskı yaparak damak yapısını ve üst ön dişlerin sıralanışını bozabilirler. Bu tür emziklerin bir yaşından sonra kullanılması önerilmiyor. Damaklı emzik ise daha elips ve yukarı doğru kıvrıktır. Bu anatomik şeklinden dolayı 2-3 yaş arasında bile rahatlıkla kullanılabilir. Damağa tamamen adapte olduğundan, herhangi bir bozukluğa neden olmaz.

  - Doğrusu bebekleri geceleri emziksiz uyutmak daha zor olur. Bebek emziksiz uykuya dalamıyorsa, damaklı emzik tercih etmelisiniz. Bebek uykuya daldıktan sonra ise onu uyandırmadan emziği ağzından almalısınız.

  - Emziği bebeğe vermeden önce şekere veya bala batırmak hatalı bir alışkanlıktır. Bu hareket bebeğin diş minelerini zedeler ve diş çürüklerine neden olur. Ayrıca buna alışan bebek, ağzında sürekli tatlı bir tat almak isteyebilir. Bebeklerin kalıcı olmayan süt dişlerinin de bakımı çok önemlidir. Eğer bunlara iyi bakılmazsa hemen altlarında bulunan kalıcı dişler de zarar görebilir.

  - Emziğin temizliği üretildiği malzemeye göre değişir. Kauçuk olanlar özel bir dezenfektan madde yardımı ile soğuk sterilize edilmelidirler. Silikon olanlar ise sıcak yöntemle de steril hale getirilebilirler. Emziklerin devamlı temiz durmasını istiyorsanız, emniyetli bir çengelli iğne ile çocuğun kıyafetine tutturun ve böylece sürekli yere düşmesini engelleyin.

  - Yeni doğan bebeğinizin burnunu tıkamaması için, emziğin arkasındaki plastik ağızlık bölümünün küçük olması gerekir. Ama bebeklik dönemini aşmış çocuğunuz için emzik alacaksanız, arkasındaki ağızlık bölümünün, olduğu gibi ağzına sokamayacağı, dolayısıyla da boğulmasına yol açamayacağı kadar büyük olmasına dikkat edin.

  - "Ortodontik" diye nitelendirilen emziklerin meme başları yassıdır; buna karşılık daha alışılmış çeşitlerin, başları yuvarlaktır. Ortodontik çeşitlerin dişetleri ve dişler için daha iyi olduğu ileri sürülmekle birlikte, bebeğinizin hangisini seçeceğini görmek için her ikisini de denemeniz daha doğru olur. plastik ağızlığın biçimi, bebeğinizin değil, sizin seçiminize bağlıdır; bununla birlikte, hangisini seçerseniz seçin, havasızlıktan boğulmaya yol açmaması için, üstünde havalandırma delikleri bulunmasına dikkat edin.

  - Bütün emzikler onaylanmış güvenlik standartlarına uygun olmalıdır.

  - Etiketinde standartları açıkça belirtilmeyen emzikleri sakın almayın.

  - Emziğin ağızlığında havalandırma delikleri bulunması, bebeğin burnunun tıkalı olması ya da daha büyük bir çocuğun bütünüyle ağzına alması durumunda son derece önemlidir.

  - Emzikleri biraz olsun yıpranmaları durumunda bile, atın.

  - Emzikler, çok küçük bebeklerin boyunlarına asılmamalıdır: Boğazlarına dolanarak boğulmalarına yol açabilirler.

  - Yeni doğmuş bebeğinizin emziğinin, tıpkı biberon memeleri gibi, mikroptan arındırılması gerekir.

  - Biberonların mikroptan arındırılmasında yararlanmış olduğunuz yöntemleri, emziklerde de izleyin.

  - Bebeğiniz parmaklarını -ve başka nesneleri- sık sık ağzına soktuğu yaşa geldiğinde, artık emzikleri mikroptan arındırmaya gerek kalmaz.

  - Ama kuşkusuz, emziği yere düşünce, mutlaka iyice yıkadıktan sonra yeniden verin.

  - Kullanılmayan emzikleri hep aynı kabın içinde tutmak, hem temiz kalmalarını sağlar, hem de bebeğiniz yaygarayı bastığında, "emziğini nereye koşmuştum?" diye dört bir yana koşuşturmaktan sizi kurtarır.

  Eğer bebeğiniz emziği bırakmak istemiyorsa bir takım önlemler almak gerekir:

  - Öncelikle emzik emme süresi mümkün olduğunca kısıtlanmalı, emzik kesinlikle şeker, reçel vs gibi şeylere batırılmamalıdır.

  - Emzik emmek istediğinde sevdiği bir sebze meyve verilerek onunla oyalanması sağlanmalıdır. Bu tür şeyleri de yerken tek başına bırakılmamalı, emmesi önlenmelidir.

  - Ayrıca emziği emmediği durumlarda mükafatlandırılarak (sözle veya hediye ile veya bak büyüdün işte gibi sözlerle...) teşvik edilmelidir.

  - Anne ve babanın en çok dikkat etmesi gereken nokta; bebekleri gergin, sinirli ve huysuzken emziği onu susturmak için tek çare olarak görmemektir. Ağlayan bebeği susturmak için önce tatlılıkla yaklaşarak sakinleştirmeye çalışmak gerekir.

  - Daha büyükçe çocuğunuza, bazı karşılaştırmalar yaparak, yuvada başka hiç kimsede emzik olmadığını anlatabilirsiniz: Ama sakın onu utandırmayın; yuvaya emziksiz gitmeyi bir oyunmuş, yeni bir deneymiş gibi görmesine gayret edin.

  - Böylece çocuğunuzun gün geçtikçe emziğe yalnızca yatma saatlerinde gereksinme duyacağı, daha sonra da hiç duymayacağı bir noktaya erişirsiniz. 9. 28.Nisan.2010, 12:40
  5
  zehraoku
  Talebe

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 28.Nisan.2009
  Üye No: 48118
  Mesaj Sayısı: 458
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 7

  --->: Bebeğimi emziğe nasıl alıştırırırm?

  Alıntı
  nush ile uslanmayanı etmeli tekdir
  tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir

  ben benimkini 2-3 dakika hırpalayınca
  annesinin bir haftada alıştıramadığı emziğe alıştırdım

  Ne yapalım ki milletimiz güzellikten anlamıyor
  bebekleri bile
  Bu yazinizi saka olarak yazdiniz heralde .


 10. 28.Nisan.2010, 12:40
  5
  Talebe
  Alıntı
  nush ile uslanmayanı etmeli tekdir
  tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir

  ben benimkini 2-3 dakika hırpalayınca
  annesinin bir haftada alıştıramadığı emziğe alıştırdım

  Ne yapalım ki milletimiz güzellikten anlamıyor
  bebekleri bile
  Bu yazinizi saka olarak yazdiniz heralde .


 11. 17.Ocak.2016, 13:39
  6
  Misafir

  Cevap: Bebeğimi emziğe nasıl alıştırırırm?

  Benim kizim iki aylik oldu ama bir turlu emzik almadi benim kullandigim silikonlu 0 6 aylik arasi acaba ne yapmaliyim kaucuk emzik almalimiyim ltfen cvp verirseniz cok sevinirim


 12. 17.Ocak.2016, 13:39
  6
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir
  Benim kizim iki aylik oldu ama bir turlu emzik almadi benim kullandigim silikonlu 0 6 aylik arasi acaba ne yapmaliyim kaucuk emzik almalimiyim ltfen cvp verirseniz cok sevinirim


 13. 17.Ocak.2016, 18:55
  7
  Şema
  Moderatör

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 20.Mart.2007
  Üye No: 123
  Mesaj Sayısı: 9,378
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 103

  Cevap: Bebeğimi emziğe nasıl alıştırırırm?

  Bebeğin ezmzik almaması kötü bir durum değil
  Biz iki bebek büyüttük ikisi de emzik almadı.
  Emzik belki anneleri rahatlatır ama pek faydası yok


 14. 17.Ocak.2016, 18:55
  7
  Moderatör
  Bebeğin ezmzik almaması kötü bir durum değil
  Biz iki bebek büyüttük ikisi de emzik almadı.
  Emzik belki anneleri rahatlatır ama pek faydası yok


 15. 18.Nisan.2016, 12:53
  8
  Misafir

  Cevap: Bebeğimi emziğe nasıl alıştırırırm?

  Benim kızım 3 aylık oldu ve hiç emzik almıyor arada bi almasını istiyorum öncede çok fazla almıyordu sadece aç olursa alıyordu sonradan uyumak içinde almaya başladı 3. Ayına doğru hiç almaz oldu, çok neşeli bi bebek emmesi normal, uyuturken falan sorun yaşamıyorum belirli saatleri var o saatler geldiği zaman uyuyor, az da olsa emzik almasını istiyorum bi öneriniz var mı acaba?


 16. 18.Nisan.2016, 12:53
  8
  beyzaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  beyzaa
  Misafir
  Benim kızım 3 aylık oldu ve hiç emzik almıyor arada bi almasını istiyorum öncede çok fazla almıyordu sadece aç olursa alıyordu sonradan uyumak içinde almaya başladı 3. Ayına doğru hiç almaz oldu, çok neşeli bi bebek emmesi normal, uyuturken falan sorun yaşamıyorum belirli saatleri var o saatler geldiği zaman uyuyor, az da olsa emzik almasını istiyorum bi öneriniz var mı acaba?


 17. 11.Ağustos.2016, 15:41
  9
  Misafir

  Yorum: Bebeğimi emziğe nasıl alıştırırırm?

  Kızım 10 aylık ilk 4 ay sürekli emzik emdi fakat sonradan nasıl oldu bilmem parmağını emmeye başladı ona alışınca emziğide bıraktı ama parmağının incelmesinden korktuğum için tekrar alıştırmak istiyorum fakat sürekli eliyle itiyor ne yapmam lazım lütfen yardımcı olun 😩😩


 18. 11.Ağustos.2016, 15:41
  9
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir
  Kızım 10 aylık ilk 4 ay sürekli emzik emdi fakat sonradan nasıl oldu bilmem parmağını emmeye başladı ona alışınca emziğide bıraktı ama parmağının incelmesinden korktuğum için tekrar alıştırmak istiyorum fakat sürekli eliyle itiyor ne yapmam lazım lütfen yardımcı olun 😩😩


 19. 08.Ekim.2016, 04:25
  10
  Misafir

  Yorum: Bebeğimi emziğe nasıl alıştırırırm?

  Ay siz şaşırdınızmı kuzum.hiç bi sorun yoksa niye veriyorsunuz.inşaallah alışmamıştır bebiş.bak ben şuan 3 çocuğumla bırakma mücadelesi veriyorum.biri 3.5 biri 2.5 biri 1.5 yaşında.emzik hoş ve rahat gibi görünenilir.belkide annelerin en büyük kurtarıcısı fakat çoğu bebek bırakırken sorun yaşıyor.perişan oluyor yavrucakla


 20. 08.Ekim.2016, 04:25
  10
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir
  Ay siz şaşırdınızmı kuzum.hiç bi sorun yoksa niye veriyorsunuz.inşaallah alışmamıştır bebiş.bak ben şuan 3 çocuğumla bırakma mücadelesi veriyorum.biri 3.5 biri 2.5 biri 1.5 yaşında.emzik hoş ve rahat gibi görünenilir.belkide annelerin en büyük kurtarıcısı fakat çoğu bebek bırakırken sorun yaşıyor.perişan oluyor yavrucakla


 21. 15.Nisan.2017, 15:36
  11
  Misafir

  Yorum: Bebeğimi emziğe nasıl alıştırırırm?

  Siz bebegin nesi oluyosunuz? Anladigim kadariyla milletin bebegi kelimesi ile bakici oldugunuz kesin. Eger bebegi hirpaladiysan Allahta seni hirpalasin Insallah tez vakit


 22. 15.Nisan.2017, 15:36
  11
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir
  Siz bebegin nesi oluyosunuz? Anladigim kadariyla milletin bebegi kelimesi ile bakici oldugunuz kesin. Eger bebegi hirpaladiysan Allahta seni hirpalasin Insallah tez vakit


 23. 11.Haziran.2017, 22:07
  12
  Misafir

  Yorum: Bebeğimi emziğe nasıl alıştırırırm?

  Benim kızım ne yaptiysm tutmuyo memeyi recele batrdm dendm ama yok tutmuyo


 24. 11.Haziran.2017, 22:07
  12
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir
  Benim kızım ne yaptiysm tutmuyo memeyi recele batrdm dendm ama yok tutmuyo

+ Yorum Gönder