+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Cariyelerin SETR-i avreti Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Cariyelerin SETR-i avreti


 2. ELİZAN
  AciZ BiR KuL

  --->: cariyelerin SETR-i avreti


  Reklam  Cevap: Cariyelerin avret yeri diz ile göbek arasıdır.
  Bu hanefi ve şafii mezhebine göre değişmez ama bu örtünme en alt sınırdır, her müslüman cariye tamamen kapanması daha münasiptir.

  bu linki oku kardeş--->http://www.mumsema.com/namaz-hakkkin...neresidir.html

 3. e_mine_5
  Üye
  cariyerin görevleri tam olarak nedir?

 4. mumsema
  aydınlatmaya devam...
  cariyerin görevleri tam olarak nedir?
  Köle ve cariye, tarihte hukukî, iktisadî ve sosyal bakımdan hür insanlara göre daha aşağı bir statüde bulunan bir sınıfın adıdır. Bu sınıfın kadınları için cariye, eme, memlûke tabiri kullanılmaktadır.
  Tarihin eski çağlarından beri yeryüzünde mevcut ve yaygın bir olgu olan kölelik, İslâm'ın öngördüğü ve teşvik ettiği bir durum değildir. Bilakis, indiği dönemde sosyal bir gerçeklik olan bu olguyu tedricen tasfiye etmeyi planlamış, bu arada, kölelerin durumlarını iyileştirmeyi sağlayacak ön tedbirleri almış ve altyapıyı kurmaya öncelik vermiştir. Köleliğin ıslah ve zamanla tasfiyesi amacıyla İslâm'da, kölelerin eğitilmesi, hürriyete hazırlanarak faydalı bir kimse haline getirilmesi ve hür kılınması konusunda teşvik ve tedbirler getirilmiştir; sürekli olarak ve değişik vesilelerle köle azat edilmesi tavsiye edilmiş, hatta keffaretlerde olduğu gibi, bazı durumlarda bunu dini bir zorunluluk haline getirmiştir. (İ.P.)

+ Yorum Gönder