+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Kuranı kerimin türkçe harflerle yazılmış hali Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kuranı kerimin türkçe harflerle yazılmış hali

  Sual: Konu Başlığında da bahsettiğim gibi Kitabımız Kuranı Kerimin arapça harflerle yazılışını okuyamıyorum.Dolayısı ile Türkçe Harflerle yazılmış halini bari okumak istiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.Başarı ve saygılarımla. ? 2. Fetva Meclisi
  Moderatör

  --->: kuranı kerimin türkçe harflerle yazılmış hali


  Reklam  Cevap: Kur'an-ı Kerim'i en iyi okumanın yolu orjinal şekliyle okumaktır. Çünkü arapçada bulunan bazı harflerin karşılığı diğer dilerde bulunmamaktadır.

  Kur'an-ı Kerim Allah tafafından arapça olarak göderildiği için başka dillerle okunamaz ve yazılamaz. Kur'an-ı Kerim'i Mümkünse kendi Alfabesinden yani arapça olarak okumamız lazım.

  Kuranı Kerimin arapça harflerle yazılışını okuyamıyorum.


  Öğrenmek için acaba çaba sarfettinizmi? Bakın Ülkemizde Yaz döneminde Cami ve Kuran Kurslarında kuran eğitimi verilmektedir. Buralardan öğrenebilirsiniz. Öğrenmek için çaba sarfettiğinizde Unutmayınki Allah(c.c) Sizlerin yardımcısı olacaktır. Öğrenmenin yaşı yok 80-60-50 Yaşındaki İnsanlar öğrendiğine göre bizler bihayli rahat bir şekilde öğreniriz.Kur'an-ı Kerim'i Latin harfleriyle okuyup rahata kaçmayalım muhterem kardeşim. Ve Şunu Unutmamak gerekir Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed (s.a.v) Hadis-i Şerifte Buyuruyorki: "Kur'an Okuyunuz Zira Ku'an Okuyanların Karşısına Kıyamet Gününde Okuyanların Karşısına Şefaatçi olarak çıkar." é Sizin En hayırlınız Kur'an-ı Öğrenen Ve Öğreteninizdir." " Kur'an-ın her bir harfine on sevap var." Bizde bu hais-i Şeriflerden yola çıkıp öğrenip okuyan ve öğretenlerden olalalım. Allah sizlere öğrenmeniz İçin Zihin Açıklığı versin.(Amin)+ Yorum Gönder
türkçe yazılmış kuran