+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Konuşan agaç Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Konuşan agaç

  Sual: selamin aleyküm,

  ben gecen hafta sonu birza uzakta kalan ailemi ziyaret ettigimde konumuz kiyamet alametlerden acildi ve sohbete basladik, bir kuzenim dediki: bir zaman gelecek ve agaclar müslümanlara yahudileri öldürmek icin yol gösterecek "yahudi burda saklaniyor müslüman gel buraya" dicekmis. Ben daha önce buna benzer bisey duymadim ve burda sizlere sormak istiyorum, bilgisi varsa birilerin lütfen cevap verirmisiniz? tesekkür ederim ? 2. Fetva Meclisi
  Moderatör

  Cevap: Konuşan agaç


  Reklam  Cevap: Değerli kardeşimiz peygamber efendimiz hadis-i şeriflerinde şöyle buyurur. "Müslümanlarla Yahudiler harb etmedikçe kıyâmet kopmayacaktır. O harpte Müslümanlar (gâlip gelerek) Yahudileri öldürecekler. Öyle ki, Yahudi, taşın ve ağacın arkasına saklanacak da, taş veya ağaç; Ey Müslüman, Ey Allah'ın kulu, şu arkamdaki Yahudidir, hemen gel de öldür onu!" diye haber verecektir. Sadece Garkad ağacı müstesna, çünkü o, Yahudilerin ağaçlarındandır."

  Ayetlerin müteşabihatı olduğu gibi hadislerin de müteşabihatı var. Yani bazı derin hakikatleri teşbih ve benzetmelerle ifade etme söz konusudur. İşte bu müteşabih hadislerden birisi de yukarıda bahsedilen hadistir. Allahu alem bir tabiri şu olabilir. Ahirzamanda yahudilerin fesadı ve tahribatı o kadar fazlalaşak ve şımarıklık ve isyanları o kadar artacak ki, Müslümanlar ve Hıristiyanların birleşmesine ve beraber hareket etmesine sebep olacaktır. Bu beraberlikten sonra Yahudilerin karşısında birtek kuvvet olup onları perişan edeceklerdir.


+ Yorum Gönder