+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Yegenim genç yaşta kaza yapti ve ALLAH in rahmetine kavuştu Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Yegenim genç yaşta kaza yapti ve ALLAH in rahmetine kavuştu


 2. imamhatipli42
  Ölüm var Ölüm

  --->: yegenim genc yasta kaza yapti ve ALLAH in rahmetine kavustu


  Reklam  Cevap: Allah (cc) rahmet eylesin. Ahireti hayırlı olsun (amin)

 3. sakbulut
  Üye
  Allah (cc) rahmet eylesin. Ahireti hayırlı olsun (amin)

  İnsan ne zaman ve nerede öleceğini bilmez. Kur'an-ı Kerim'de şöyle buyurulur: "Kıyametin kopma zamanına ait bilgi şüphesiz Allah nezdindedir. Yağmuru o indirir, Rahimlerde olanı o bilir, hiç bir kimse yarın ne kazanacağını bilmez hiç bir kimse hangi yerde öleceğini bilmez. Şüphesiz Allah her şeyi bilir, her şeyden haberdardır" (Lokmân, 31/34).
  Müminin şiarı, bu dünyadan imanlı olarak ayrılmak olmalıdır. Kur'an'da Yâkub peygamberin oğullarına şu tavsiyesi bildirilir: "Ey oğullarım! Allah sizin için İslam (dinini) beğenip seçti. O halde siz de ancak müslümanlar olarak can verin" (el-Bakara, 2/132). Başka bir ayette bütün müminlere şöyle buyurulur: "Ey iman edenler! Allah'tan nasıl korkmak lazımsa öylece korkun. Sakın siz, müslüman olmaktan başka bir sıfatla ölmeyin" (Âl-i İmran, 3/102). "Ey Rabbimiz! artık bizim günahlarımızı yarlığa, kusurlarımızı ört, canımızı da iyilerle beraber al" (Âl-i İmran, 3/ 193). "Ey Rabbimiz! Üstümüze sabır yağdır, bizi müslümanlar olarak öldür" (el-A'raf, 7/126).

 4. konya442
  (Cezalı)
  Bütün gecmisde kalan müslüman kardeslerimizin Hz Ademden Hz Muhammede kadar gelen bütün peygamberlerin ruhunua , bize bir fatiha yok mi diyenlerin ruhunu El fatiha

 5. Desert Rose
  Silent and lonely rains
  Allah c.c Rahmet eylesin,hesabı beraat olsun...

  De ki: «Ben kendi nefsim için Allah Teâlâ'nın dilediğinden başka ne bir zarara ve nede bir faideye mâlik olamam. Her ümmet için bir ecel vardır. Ecelleri geldiği vakit artık ne bir saat geri kalabilirler ve ne de ileri gidebilirler.(Yunus 49)

  Her ümmet için bir ecel vardır. Artık onların ecelleri geldiği zaman ne bir saat geri bırakabilirler,
  ve ne de öne alabilirler.(Araf 34)

  Tercüme: Ömer Nasuhi Bilmen.

+ Yorum Gönder