+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Günah sevap Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Günah sevap

  Sual: S.A hocam ben azerbaycandan evliyim 14 sene oldu eşim ne benden nede ailemden memnun olmadığını ve hergün ALLAH,a dua ediyorum inşallah öbür dünyada ne seni nede aileni karşıma çıkarmaz diye dua ediyorum diyor ne yaptıysak olmadı her sözünde ben sizden memnun değilim diyor öbür dünyada durumumuz nedir hocam ? 2. Fetva Meclisi
  Moderatör

  Cevap: günah sevap


  Reklam  Cevap: Eşlerin ahiretteki durumu kısaca


  Değerli kardeşimiz Cennetin özelliğini hiç unutmamak gerekir. Bu özellik unutulursa bir çok sorunun cevabı da verilemez. O özellik de şudur:

  Cennet eksiksiz mutlululuk yeridir. Cennete giren insan artık orada mutluluğunu gölgeleyecek en küçük şeyle karşılaşmayacaktır. Tam aksine, kendisini ne mutlu edecekse onların hepsine de orada hem de istediği şekilde kavuşacak, mahrumiyet asla söz konusu olmayacaktır.

  Bu temel ölçüden hareketle denebilir ki, hangi kocasıyla mutlu olacaksa, cennette onunla olacaktır. Diğer bir ifadeyle dünyada hangi kocası kendisini memnun etmiş, mutlu kılmışsa cennette de onunla olmayı tercih edecek; dünyadaki mutluluğuna ahirette daha da ileri safhada mutluluk katacaktır. Çünkü sevmediği, memnun olmadığı kimseyle birlikte olmak, mutluluk yeri olan cennette söz konusu olmayacaktır.


+ Yorum Gönder