+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Alçak gönüllülük ile ilgili hadis ve açıklaması Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Alçak gönüllülük ile ilgili hadis ve açıklaması


 2. Hasret Rüzgarı
  mumine.com

  --->: alçak gönüllülük ile ilgili hadis ve açıklaması


  Reklam  Cevap: Tevazu (Alçakgönüllülük, Kibirlenmenin, büyüklük taslamanın zıttı ..


  Peygamber Efendimizin Alçak Gönüllü Olma ile İlgili Hadis'i Şerifleri
  ALÇAK GÖNÜLLÜ OLMA

  7234 - İbnu Abbâs (R.a) anlatıyor: "Resülullah (S.a.v) buyurdular ki: "Allah Teâla hazretleri buyurdular ki: "Büyüklük benim ridamdır, azamet de benim izarımdır. Kim, bunlardan birinde benimle iddialaşmaya kalkarsa, onu cehenıneme atarım."
  7235 - Ebu Sa'îdi'l-Hudri (R.a) anlatıyor: "Resülullah (S.a.v) buyurdular ki: "Kim Allah Teâla hazretlerinin rızası için bir derece tevazu izhar eder (alçak gönüllü) olursa, Allah, onu bu sebeple, bir derece yükseltir. Kim de Allah'a bir derece kibirde bulunursa, Allah da onu bu sebeple bir derece alçaltır, böylece onu esfel-i safilîne (aşağıların aşağısına) atar."
  7236 - Hz. Enes (R.a) anlatıyor: "Medine ehlinden bir cariye bile Resülullah (S.a.v)'ın elinden tutardı ve Aleyhissalatu vesselâm elini onun elinden çekmezdi de, cariye ihtiyacı için, O'nu Medine'nin istediği semtine çeker götürürdü. (Resülullah tevazu gösterir, itiraz etmezdi)."

 3. Misafir
  çoook teşekkür ederim ödevimde işime yaradı tekrar saolun <3

 4. Misafir
  Çok saolun çok işime yaradı

 5. Misafir
  saolun uğraşmışsınız bize bilgi verdiniz

+ Yorum Gönder
alçak gönüllülük ile ilgili hadisi şerifler,  alçak gönüllülük ile ilgili hadisler,  alçak gönüllülük ile ilgili hadis,  alçak gönüllülük ile ilgili ayetler,  alçak gönüllülükle ilgili hadisler,  alçak gönüllü olmak ile ilgili ayetler,  alçak gönüllülükle ilgili hadis