+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Cami höparlörden gelen yüksek ses frekansından rahatsız oluyoruz. Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Cami höparlörden gelen yüksek ses frekansından rahatsız oluyoruz.

  Sual: Sayın Şahinbey müftülüğü,
  Bizim ev,Kurtuluş camii ile Eyüboğlu camii arasında, her iki camii'nin'de hoparlörleri tam bizim eve bakmakta,höparlörden gelen yüksek ses frekansının etkisiyle kulaklarımız çınlamakta,çocuklar rahatsız olmaktadır.Dinimize saygı gereği bir çok mahalle sakinleri ayıp olur diye bu durumu dile getirememekte,vurdumduymazlık tavrına bürünmekte,yada tahsil seviyeleri böyle yazışmaları yaypmaya müsait değildir. Daha önce, Çevre müdürlüğüne gönderdiğim ve sonra tarafnıza gönderilen yazıdan öğrendiğim, hoparlörden çıkan çok fekanslı ses ve bunun sonoucu yüksek frekanslı ses dalgalarının sinir sisteminde yaptığı tahriş edici,onarılması mümkün olmayan tahrifatlar,buna bağlı olarakta kulak iltahabı ve duyu yitimlerine yol açmakta küçük çocukların ilerde ,büyük sağlık problemlerine yol açacağı,toplum sağlığını olumsuz yönde etkileyeceği kaçınılmazdır.Ama biz büyükler olarak bu gibi konularda hassas olursak, gelecek çocuklarımızında sağlıklı yetişmesine yol açılacağı aşikardır.Bu konuyu Kurtuluş camii hocası Ahmet Efendi ile de konuştum sesin biraz kısılmasını söyledim, bana hocam bu merkezi yayın birşey yapma imkanı yok,merkezden kısılması gerektiğini söyledi, İlgili yazıma tarafınızdan şahsıma gelen meil de ilgilenileceğinin yazılmasıydı. Hala aynı problem devam etmektedir.
  Bu ilgi yazıma, lütfen en kısa zamanda ilgilenilmesini rica ederim .saygılarımla


  EKREM HOCA ? 2. naqshi
  Devamlı Üye

  --->: Cami höparlörden gelen yüksek ses frekansından rahatsız oluyoruz.


  Reklam  Cevap: cami hocası ile konusup hoparlörlerin yönünü terse çevirmek veya yer değiştirmek geçicide olsa bir çözüm olabilir ekrem hocam.

+ Yorum Gönder