+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden İyimserik ve kötümserlik arasındaki farklılıklar Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  İyimserik ve kötümserlik arasındaki farklılıklar

  Sual: İnsanların düşüncelerindeki farklılıklardan kaynaklanan iyimserlik ve kötümserlik kavramları arasındaki farkları birbirinden ayırt etmemiz gerekir.İyimserle hayatta yaşadıkları şeyden zevk alırlar,kötümserler ise hayatı kendilerine zindan ederler.
  Doğada belli başlı kanunlar vardır değiştirilmesi güç olan.İyimserlik ve kötümserlik de bunlardan bazılarıdır.Bir olayda olayın iyi tarafını görenler iyimser kötü tarafını görenler ise kötümser olarak nitelendirilmiştir.Bir olaya iyi yönde bakmak o olayı insanın gözünde küçültmek gibi bir şeydir.Fakat bir olaya kötü yönde bakmak ise o olayı insanın gözünde büyütmektir.Örneğin; bir yarışmaya iyi düşüncelerle girmek o yarışmanın yarısını kazanmak kadar önemlidir.
  İnsanlar iyimserlik ve kötümserlik kavramları arasındaki farkları ayırt edebilmeli ve her zaman için bardağa dolu tarafından bakmalıdır. ? 2. Sedanur
  Sedanur

  --->: iyimserik ve kötümserlik arasındaki farklılıklar


  Reklam  Cevap: Allah cc razı olsun kardeşim...

 3. Misafir
  çok güzel.... kardeş allah razı olsun...

+ Yorum Gönder
iyimser ve kötümser arasındaki farklar,  iyimserlik ve kötümserlik arasındaki farklar,  iyimserlik ile kötümserlik arasındaki fark