+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden 8 aydır bende vesveseye kapıldım ortada hiç bişey yokken içimden birses sörekli yıkanmamı söylüyor Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  8 aydır bende vesveseye kapıldım ortada hiç bişey yokken içimden birses sörekli yıkanmamı söylüyor

  Sual: ilk önce ALLAH.CC. hepimizden razı olsun ne olur banada yardımcı olun 8 aydır bende vesveseye kapıldım ortada hiç bişey yokken içimden birses sörekli yıkanmamı söylüyor ve gönde bazen 4 defa yıkanır ama kendimi hala kirli hisseder sanki özerime bişeyler yapışmış bitürlü çıkartamıyorum çok kişiye sordum hocalara danıştım kitaplar okudum biraz iyioldum ama hala içimden aynı sesler geliyor döşünmek istemiyorum ama sanki birileri başıma zorla kütü döşünceleri sokuyor anlattımdan çok kütü şeyler yaşadım aklıma geldikçe gözlerim doluyor ben vesveseyle ilgili hiç bişey bilmiyordum içimdeki ses söyledi ben yaptım çok büyük bir hastalık oldu bende sonradan öğrendim kadarıyla bu sadece bende deyil bir çok kişide varmış ne olur bana ve benim gibi olanları aydınlatın ki başkalarıda bilsinde benim gibi kapılıp hastalık yapmasınlar şımdiden çok teşekürler ALLAHA EMANET OLUN ? 2. Gizem_
  Devamlı Üye

  --->: 8 aydır bende vesveseye kapıldım ortada hiç bişey yokken içimden birses sörekli yıkanmamı söyl


  Reklam
 3. gül:)
  { Aşkın gıdası Allah’tır
  Rabbim yardımcın olsun güzel kardeşim benim gizem bacımın eklediği konuyu bir dikkatle incele inşallah Rabbim bu yoldan seni kurtarır nas suresini ve Ayetel kürsiyi oku ben hep okurum iyi gelir mümkün mertebedüşünmemeye çalış Kuran Kerim oku bol bol tövbeni et mümkünse kötü şeylerden kötü düşünmene sebep olacak şeylerden uzak dur inşallah atlatırsın dayım birkeresinde yaklaşık 10 yıl önce namaza yeni başlamıştı tövbe etti gece namazlarına kalkıyordu gece 2.5 tan sabah namazına kadar namaz kılıyordu birgün balkondan taş atılmış namazlığının üzerine böyle devam etmiş anlatıkçada kimse inanmıyormuş yaz olduğu için kapı cam açık başta çok korkmuş Seydamın yanına gitmiş Allahu Alem yanlış bişey söylemiyeyim şeytanın oyunlarıymış bunlar vesvese koyuyormuş dayımın içine Seydam korkmaması gerektıgını Rabbimden başkasından korkmaması gerektiğini söylemiş dediğim duaları okumuş Elhamdulillah şimdi pek iyi şifasından sanada gelir inşallah kardeşim üzülme sıkma canını düşünememeye çalış olurmu Rabbim için dua edecegım sana inşallah kurtulursun yolun acık olsun dua ile...


 4. şaf_ak
  ...MüPteLaNıM...
  üzerine gidersen büyür üzerine gitmezsen söner gider kardeşim alttaki konuyu oku inşAllah..Allah yardımcın olsun..

  http://www.mumsema.com/kotu-ahlak-si...i-vesvese.html

 5. bahadır emin
  Devamlı Üye
  Ben de bu hazirandan beri acayip bir vesvese var.Yakklaşık 8 ay ediyor galiba. Bilhassa namazlarda kıraat hususunda vesvese.

 6. bahadır emin
  Devamlı Üye
  Kardeşler, namazda doğru okumak için bir ayeti 3 veya 5 veya daha fazla tekrarlamak namazı bozar mı? İlmihalde tekrar halinde bişey olmaz demiş, ama ben birden fazla tekrar ediyorum. Tekrarın sayısı hükmü değiştirir mi? Çevremde kimse yok soracağım. O yüzden acele cevap yazar mısıznız?

 7. bahadır emin
  Devamlı Üye
  Arkadaşlar niye cevap verilmiyor?

 8. nurya
  Devamlı Üye
  vesvese şeytandandır uymayın ALLAH tevekkül edin felak ve nas sürelerini çokça okuyun ve şeytandan ALLAH,a sığının

+ Yorum Gönder