+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Kötü davranışlar karşısında duyarsız kalmamanın gerekliliği Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kötü davranışlar karşısında duyarsız kalmamanın gerekliliği


 2. imamhatipli42
  Ölüm var Ölüm

  --->: kötü davranışlar karşısında duyarsız kalmamanın gerekliliği


  Reklam  Cevap: KÖTÜ DAVRANIŞLAR KARŞISINDA DUYARSIZ KALMAYALIM

  Her insan, içinde yaşadığı toplumun üyesidir. Her birey, üyesi olduğu toplumun yerleşik düzenine uymalıdır. Unutmamalıyız ki toplum dışındaki insan tek başına ne yaşayabilir, ne de medeniyet kurabilir. Bundan dolayı ailenin, okulun, çarşının ve çevremizdeki her şeyin dirliğine, düzenine sahip çıkmalıyız, onları korumalıyız. Onları bozanlardan olmamalıyız. Hatta bu da yetmez; medeni cesaret sahibi olmalıyız. Kötü davranışların sahiplerini uyarmalıyız. Peygamberimiz de kötü davranış karşısında bir Müslüman’ın nasıl davranacağını şöyle dile getirmektedir: ''içinizden her kim, çirkin bir davranış veya hoş olmayan bir şey gördüğünde, onu eliyle değiştir sin. Bunu eliyle değiştirmeye gücü yoksa, diliyle değiştirsin. Buna da gücü yetmiyorsa, gönlünde o şeye veya harekete buğzetsin (tepkisini canlı tutsun)...'' Böylece peygamberimiz, kötü davranışlar karşısında suskun kalmamamız gerektiğini açıkça belirtmektedir. Bu tutum, ayrıca sorumlu bir vatandaş davranışıdır.

+ Yorum Gönder
kötü davranışlar karşısında duyarsız kalmanın zararları ,  kötü davranışlar karşısında duyarsız kalmanın zararları nelerdir,  kötü davranışlar karşısında duyarsız kalmanın gerekliliği,  kötü davranışlar karşısında duyarsız kalmamanın gerekliliği,  kötü davranışlar karşısında duyarsız kalmanın sakıncaları nelerdir,  kötü davranışlar karsısında duyarsız kalmamanın gerekliligi,  kötü davranışlar karşısında duyarsız kalmanın zararları nelerdir kısaca