+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Eşim dinimize göre yaşamıyor o bu dünya için yaşıyor o böyle düşündüğü içinde ona kızıyorum Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Eşim dinimize göre yaşamıyor o bu dünya için yaşıyor o böyle düşündüğü içinde ona kızıyorum

  Sual: ben 24 yaşında üçbuçuk yıllık evli ve bir kız çocuk annesiyimseverek evlendik ama bu sevgi evlendikten sonra saygısızlığa dönüştüdayak yemeye başladımhakaretler ,küfürler duymaya başladımsabrettim ama en sonunda sabrımı yitirdim şimdi bende ona bağırıyorum kızıyorumevlenmeden önce dini bilgilerim pek yoktu ama şimdi öğrendiğim kadarıyla ona kötü gözle bakmam kötü söz söylemem günaheşim dinimize göre yaşamıyor o bu dünya için yaşıyor o böyle düşündüğü içinde ona kızıyorum ve günaha giriyorumbana hiç saygısı yok saygı görmediğim insana saygı gösterebilirmiyimben günahmı işliyorum şimdi yardım lütfen ? 2. Fetva Meclisi
  Moderatör

  --->: eşim dinimize göre yaşamıyor o bu dünya için yaşıyor o böyle düşündüğü içinde ona kızıyorum


  Reklam  Cevap: Muhterem kardeşim bizim sana tavsiyemiz, sabır sabır göstermendir.Senin olayaına benzer bir kardeşimizin olayını anlatayım. Müslüman kardeşlerimizden birisi severek evlendi. Evlendikten sonra bu müslüman kardeşimiz,kötü arkadaşlar edindi sonra onlarla gezmeye başladı derken kötü arkadaşları önce esrar uyuşturucu sonra gel zaman git zaman derken kimyasal uyuşturucu içmeye başladı. Hanımı namazında orucunda mütevazi birisi idi hep sabretti hep kocası için dua etti. sonra bu müslüman kardeşimiz zamanla evinde ne var ne yok satmaya başladı uyuşturucu alabilmek için hanımı genede sabredip dua ediyordu. Kocası evi terkedip gelmediği günler oluyordu. Geldiği zaman da hanımına hakaret ediyordu hanımını üzüyordu. Ama hanımı yine sabrında ve duasında taviz vermiyordu birgün bu müslümanın hanımı rüyasında Peygamber Efendimizi görüyor Peygamberimiz ona sabretmesini söylüyordu. Ve bir gün Allah'a hamdolsun o müslüman kardeşimiz elini ayağını her türlü pis işlerden çekti ve uyuşturucuyu tedavi ile bıraktı namaza başladı kur'anı kerim okumayı öğrendi ve öyle mütevazi bir insan olduki anlatmakla o kardeşimizi bitiremediler. Hanımına öyle dua ediyorki benim için hanımım çok sabretti ve benim kahrımı çok çekti kötü haldeyken yuvamızı dağıtmadı deyip eski günlerden ötürü pişmalık duyup üzülüyor. Ve hanımı ile şimdi hamdolsun mutlu bir hayata devam ediyor. İnşallah sende muhterem bacım sabreder dini vecibeleri yerine getirir ve kocanla birlikte mutlu huzurlu bir hayat yaşarsın. Sana inşallah duacıyız. Her hangi bir süaliniz olursa bizlere tekrar süal ede bilirsiniz. Allah yar ve yardımcınız olsun.. (Amin)

  bu linkleri tıklayın inşallah okuyacağınız yazılı konular sizi birazda olsa ferahlatır...
  tıkla:
  Karı-kocanın Karşılıklı Vazife Ve Mükellefiyetleri - Mumsema islam ...

  Tıkla:
  Aile Huzuru Eşlerin Karşilikli Vazifeleri -ii- - Mumsema islam Arsivi
  Tıkla:
  Eşlerin birbirine karşı vazifeleri nelerdir? - Mumsema islam Arsivi

+ Yorum Gönder