+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Pişmanlık Duyan Ve Tevbe Eden Insana Kocasının Hakkı Geçermi Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Pişmanlık Duyan Ve Tevbe Eden Insana Kocasının Hakkı Geçermi

  Sual: Kacayı Aldatmak Büyük Bir Suçtur Ama Pişmanlık Duyan Ve Tevbe Eden Insana Kocasının Hakkı Geçermi Bunun Için Helalleşmek çok Zor Diye Düşünüyorum çünkü Sonucunda Herşey Olabilir Bu Konuda Ne Yapılmalı ögrenmek Isterim Aydınlatırsanız çok Sevinirim Teşekkürler ? 2. mumsema
  aydınlatmaya devam...

  --->: Pişmanlık Duyan Ve Tevbe Eden Insana Kocasının Hakkı Geçermi


  Reklam  Cevap:
  Kacayı Aldatmak Büyük Bir Suçtur Ama Pişmanlık Duyan Ve Tevbe Eden Insana Kocasının Hakkı Geçermi Bunun Için Helalleşmek çok Zor Diye Düşünüyorum çünkü Sonucunda Herşey Olabilir Bu Konuda Ne Yapılmalı ögrenmek Isterim Aydınlatırsanız çok Sevinirim Teşekkürler
  Bazı günahlar sadece bizi ilgilendirir/bizimle Allah arasındadır. Tevbe ederiz ve bir daha o günaha yaklaşmyız. bu yeterlidir.
  Ama bazı günahlarda hem Allah hakkı hem kul hakkı vardır. bu günahlar için tevbe etmek yetmez, mutlaka hakkına geçtiğimiz kul ile helalleşmemiz ve Allah'a karşıda tevbe etmemiz gerekir.
  __________________
  Bir kadın yada erkek zina ederek bu şen'i fiili işlerse bu islama göre cezası ölümdür.(bu hükmü uygulayacak merci olmadığı için fertler tarafından bu yapılmaz.)
  Hem Allah'ın sevmediği bir fiili işlemiş hemde kocasına/karısına ait olan bir hakkı çiğnemiştir.
  Yani hem Allah hakkı hemde kul hakkı vardır.
  ___________________
  Kocasına söylemez ve tevbe ederse, Allah dilerse affeder dilerse azap eder onun bileceği iştir ama kocasının hakkını ahrette mutlaka verecektir.

+ Yorum Gönder