+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Okumak Için Istemeyerekte Olsa Baş Açılır Mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Okumak Için Istemeyerekte Olsa Baş Açılır Mı?

  Sual: 5 Yıl Aradan Sonra Açık öğretimden Düz Liseye Başladım Okumayı Gerçekten çok Isteyen Biriydim Hala Da öyleyim 5 Yıldır Türbanlıyım şimdi 2 Sınıfım Ve Beni Okulumu Devam Ettirmek Hem Hayırlı Bir Kul Olmak Hemde Vatanıma Milletime Faydalı Olmak Istiyorum Ve Bu Arada Nefsim,hayallerim,ve Vicdanım Aklım Ve Kulluk Arasında Kaldım Bilgi Beni Doğruya Yöneltecek Birisinden Allah Rızası Için Yardım Bekliyorum şimdiden Herkesten Allah Razı Olsun ? 2. Hoca
  erimeye devam...

  --->: Okumak Için Istemeyerekte Olsa Baş Açılır Mı?


  Reklam  Cevap:
  5 Yıl Aradan Sonra Açık öğretimden Düz Liseye Başladım Okumayı Gerçekten çok Isteyen Biriydim Hala Da öyleyim 5 Yıldır Türbanlıyım şimdi 2 Sınıfım Ve Beni Okulumu Devam Ettirmek Hem Hayırlı Bir Kul Olmak Hemde Vatanıma Milletime Faydalı Olmak Istiyorum Ve Bu Arada Nefsim,hayallerim,ve Vicdanım Aklım Ve Kulluk Arasında Kaldım Bilgi Beni Doğruya Yöneltecek Birisinden Allah Rızası Için Yardım Bekliyorum şimdiden Herkesten Allah Razı Olsun
  Kardeş şimdi bizden "Allah'ın emrine muhalefet et" dememizi mi bekliyorsun
  Hüküm bellidir dileyen itaat eder, dileyen isyan eder.

 3. uyku_tutmaz
  Devamlı Üye
  Ben de açık öğretim lisesi okuyorum ama başörtüsünü çıkarmaca yok ki.
  Ne kaydolurken ne de sınavlarda, imam hatip derslerine gidenler de açmıyorlar.


 4. sofi ezel
  aciz bir üye
  Selamünaleyküm,
  Evvela Allah razı olsun. Biraz evvel gelen, bir soruya verdiğiniz cevabı okudum. Orada ‘bencillik, elim kirlenecek diye çamura düşmüş insanlara elini uzatmaktan kaçınmaktır’ diye söylemişsiniz, tamamen katılıyorum. Aslında bugün ve daha öncesinde kafamda mevcut olan bir soruyu sormama vesile de oldu bu cümleniz.
  Hocam, öğretmenlik mezunuyum ve başımı açmak istemediğim için çalışmıyorum. Bu tavrımı, kendimi düşündüğümü öne sürerek eleştiren arkadaşlarım var. İnsanlara faydalı olmanın başörtüden daha önde olduğunu, bu şekilde oturarak hiç de iyi yapmadığımı düşünüyorlar. Etrafıma şöyle bir bakıp kimlerin öğretmenlik yaptıklarını görünce, ‘Acaba haklılar mı?’ diye düşünmeden edemiyorum. Bu ikilemi nasıl aşarız? Gerçekten elim kirlenecek diye kaçıyor muyum yoksa? Allah yardımcımız olsun.

  Hayır, hayır aziz talib-i ilim. Aklı amuda kaldırmamak lazım. Zira ilim öğrenmenin ve öğretmenin tek yolu okul değildir, memur olmak değildir. Bunun bin bir yolu vardır. Ve okullar esasen ilim öğretilen yerler olmaktan çıkalı çok olmuştur.
  Tercihiniz muhteremdir, takvaya uygun olandır, azimettir ve Rabb’imizden onun emirlerine uyarak arzunuzu is'af edeceğiniz bir imkân bahşetmesini niyaz ediniz.
  Hiçbir tumturaklı gerekçe, Allah'ın emrine imtisal etmemeyi mazur kılmaz.
  Bir zamanlar yapılan sağ sol kavgasında (hercümerç) Komünizmle mücadele ettiği söyleyen bir grup arkadaşa "Niçin namaz kılmıyorsunuz?" deyince, onlar "Biz cihad ediyoruz, cihad daha büyük ibadet" diyorlardı.
  Bu da tıpkı ona benziyor. Bu tür yaklaşımlar nefsin hoşuna gitse de Allah'ın hoşuna gitmez.

  MUSTAFA İSLAMOĞLU


+ Yorum Gönder