+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Şialar hz ömere nasıl bakıyorlar Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

 2. Fetva Meclisi
  Moderatör

  --->: şialar hz ömere nasıl bakıyorlar


  Reklam  Cevap: Bu linki Tıkla bir bakalım Hz. Ömere karşı olan bakış açılarını bir gör
  Tıkla:
  İslamcılar'dan İran'a: O türbeyi yıkın - Mumsema islam Arsivi

 3. Murad AZERI
  Devamlı Üye
  Salam akeykum shialar HZ. Omere laneti mustehab gormushler ve Iranda Hz. Omerin katili Ebu lulunun turbesi vardir. bakishlari shoyledir.

 4. Fetva Meclisi
  Moderatör
  Iranda Hz. Omerin katili Ebu lulunun turbesi vardir. bakishlari shoyledir.
  Ve Aleykumesselam mecusi olduğu halde sırf Hz.Ömeri şehid ettiği için ona saygı gösteriyorlar. şianın sapmış bir fırka olduğuna en büyük delilerden biri işte...
  Şiaların Hepsi Hz. Ömer (ra) hın, bastıkları kum tanesine kurban olsunlar.

 5. Murad AZERI
  Devamlı Üye
  bende sizinle tam raziyim.

  Yarali Melle, ben shiyelerle bu komuda cok danishmishmishim amma hec bir faydasi yok.

 6. Fetva Meclisi
  Moderatör
  ben şiilerle bu konuda cok tartışmışımdır, amma hec bir faydasi yok.
  Allah tarih boyunca yaşamış olan tüm toplumlara kendi dinini tebliğ edecek Peygamberler göndermiştir. Kuran'da da dikkat çekildiği gibi, bu Peygamberlerin tüm davranışları, ahlaki özellikleri, müminler için örnektir. Allah, müminlere Peygamberleri örnek almayı tavsiye etmiştir:
  Andolsun, sizin için, Allah'ı ve ahiret gününü umanlar ve Allah'ı çokça zikredenler için Allah'ın Resûlü'nde güzel bir örnek vardır. (Ahzab Suresi, 21)Peygamber efendimiz (sav) şöyle buyuruyor: " Ashabım gök yüzündeki yıldızlar gibidir hangisine tutunursan seni yalnış yola sapmazsın" Ama şiiler Hz. Ömer'e Hz.Osman'a Hz.ebu beki'e Hz. Aişe annemize küfür edip hakaret ediyorlar. Bak kardeşim diğer bir ayettede Allah azzavecelle ne buyuruyor. "Biz hiçbir elçiyi, kendi kavminin dilinden başkasıyla göndermedik ki, onlara apaçık anlatsın. Böylece Allah, dilediğini şaşırtıp saptırır, dilediğini hidayete erdirir. O, üstün ve güçlü olandır, hüküm ve hikmet sahibidir." (İbrahim Suresi, 4)

 7. Ecir
  Devamlı Üye
  Biz hiçbir elçiyi, kendi kavminin dilinden başkasıyla göndermedik ki, onlara apaçık anlatsın. Böylece Allah, dilediğini şaşırtıp saptırır, dilediğini hidayete erdirir. O, üstün ve güçlü olandır, hüküm ve hikmet sahibidir." (İbrahim Suresi, 4)

+ Yorum Gönder