+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Hz.Muhammed Peygamber olmadan önce hangi işle uğraşmıştır Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Hz.Muhammed Peygamber olmadan önce hangi işle uğraşmıştır


 2. esin-ti
  ♥• ραyLαşмακ güzéLdiя •♥

  --->: Hz.Muhammed Peygamber olmadan önce hangi işle uğraşmıştır


  Reklam  Cevap: Yüce Peygamberimiz (s.a.v.) çocukluğunda çobanlık yapmış , büyüyünce de ticaretle uğraşmıştır.

 3. Muhammed
  الله اكبر
  Peygamberlerin Kişisel Nitelikleri - Peygamberlerin Nitelikleri

  Arkadaşlar Peygamber hakkında bir çok bilgi vardır. Peygamberlerin kişisel niteliklerini internet ortamında bulduğumuz konularla sizlere sunuyoruz
  Peygamberler bizim gibi birer insandır.

  Peygamberler de tıpkı bizim gibi etten kemikten insanlardır. Onlar tanrısal bir kimliğe sahip değillerdir. Doğmuş, büyümüş ve ölmüşlerdir. Yemek, içmek, çalışmak, yorulmak, dinlenmek, üzülmek, sevinmek gibi beşeri özellikler herkes gibi onlarda da bulunur. Yalnız onların diğer insanlardan önemli farkları vardır. Peygamberler Allah’tan vahiy alırlar, bu iş için seçilmiş ve arındırılmıştır.
  Peygamberlerin kendine özgü nitelikleri vardır

  Peygamberlerin örnek kişilikleri ve yol göstericilikte öncü olmaları nedeniyle belli niteliklerle donanmış olmalarını gerektirmektedir. Bu nedenle peygamberlerin bazı üstün özellikleri ve kendine özgü nitelikleri vardır. Onların bu özellikleri yapmakta oldukları görevi yerine getirmede ve vahyin öğretilmesinde önemli katkılar sağlamıştır. Kendilerine verilen elçilik görevlerini başarılı ve en iyi şekilde yapabilmişlerdir.

  Peygamberler gerektiğinde mucize gösterirler


  Peygamberler Allah’tan aldıkları vahyi insanlara anlatırken gerektiğinde mucizeler gösterirler. Mucize, peygamberlerin peygamberliklerini ispatlamak üzere Allah tarafından kendilerine verilen olağanüstü durum ve olaylara denir. Mucizelerin gerçek sahibi Allah’tır. Onun destek ve yardımı olmadan hiçbir peygamber mucize gösteremez. Ateşin Hz. İbrahim’i yakmaması, Hz. Musa’nın asasının yılana dönüşmesi, Hz. İsa’nın ölüleri diriltmesi olayları mucizeye örnektir.

  Peygamberlerin her birinde bulunması gereken nitelikler nelerdir?  1.Doğru olmak
  2.Güvenilir olmak
  3.Akıllı ve zeki olmak
  4.Günah işlemekten kaçınmak
  5.Allah’tan aldığı mesajları olduğu gibi insanlara bildirmek

 4. Misafir
  küçükken çobanlık yapmıştır ama gençliğinde yani büyüyünce ticaretle uğraşmıştır

+ Yorum Gönder
hz muhammed hangi işlerle uğraşmıştır,  hz muhammed hangi işle uğraştı,  Peygamber Efendimiz çocukluğunda hangi işle uğraşmıştır