+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Kızgınlık halinde kendi kendime ağzımdan boş ol kelimesi çıktı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Kızgınlık halinde kendi kendime ağzımdan boş ol kelimesi çıktı


 2. imamhatipli42
  Ölüm var Ölüm

  --->: Kızgınlık halinde kendi kendime ağzımdan boş ol kelimesi çıktı


  Reklam  Cevap: Nikahı sonlandırmak kadının elinde değil kardeşim. Kadın duygusal ve fevri hareket edebilen bir fıtrata sahip olduğu için Rabbimiz boşama hakkını erkeğe vermiştir. Nikahınız sağlamdır lakin bu sözler eşinizle aranızda soğukluk oluşturur muhabbeti ve sevgiyi azaltır. Sinirlendiğinizde ayaktaysanız oturun, oturuyorsanız uzanın yada kalkın abdest alın. Rabbim yuvanızı cennetten bir bahçe haline getrisin (amin)

 3. Berât1
  ÖZLENEN GÜN GELECEKTİR
  aşağıdaki linke bakabilirsiniz  http://www.mumsema.com/s-t/2661-talak-bosanma.html


  a- Boşama hakkı prensip olarak erkeğindir. Evlilik hayatında yüklendiği sorumluluk ve külfet açısından erkek buna daha layık görülmüştür. Ne var ki, talâkın geçerli olabilmesi için erkeğin bazı şartlara sahip olması gerekir. Bunlar, akıl ve bulûğdur. Mükrehin (zorlanan, ölümle tehdit edilen), sarhoşun, medhuşun (öfke halindeki kimse, talâk ehliyetine sahip olup olmadığı, yani bunların talaklarının geçerli olup olmadığı alimler arasında ihtilaflıdır. Hanefilere göre bunların talakları geçerlidir.

+ Yorum Gönder