Konusunu Oylayın.: Zinadan nasıl kurtulunur insan kendine her zaman engel olamıyor

5 üzerinden 4.89 | Toplam : 9 kişi
Zinadan nasıl kurtulunur insan kendine her zaman engel olamıyor
 1. 26.Ocak.2010, 18:47
  1
  Misafir

  Zinadan nasıl kurtulunur insan kendine her zaman engel olamıyor


  Zinadan nasıl kurtulunur insan kendine her zaman engel olamıyor Mumsema Zinadan nasıl kurtulunur insan kendine her zaman engel olamıyor kısaca bilgiler verir misiniz ?


 2. 26.Ocak.2010, 18:47
  1
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir  Zinadan nasıl kurtulunur insan kendine her zaman engel olamıyor kısaca bilgiler verir misiniz ?

 3. 26.Ocak.2010, 19:18
  2
  Hoca
  Moderatör

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 06.Şubat.2007
  Üye No: 11
  Mesaj Sayısı: 30,004
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 340
  Bulunduğu yer: çalışma odam:)

  --->: zinadan nasıl kurtulunur insan kendine her zaman engel olamıyor
  zinadan kurtulmanın en güzel yolu evlenmektir. bu imkan yoksa oruç tutmak ve zinaya götüren yer ve şahıslardan uzak durmaktır.


 4. 26.Ocak.2010, 19:18
  2
  Moderatör  zinadan kurtulmanın en güzel yolu evlenmektir. bu imkan yoksa oruç tutmak ve zinaya götüren yer ve şahıslardan uzak durmaktır.

 5. 31.Mart.2012, 20:50
  3
  imam
  Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 20.Ağustos.2007
  Üye No: 2034
  Mesaj Sayısı: 7,809
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 10
  Bulunduğu yer: minallah-ilelllah

  Cevap: zinadan nasıl kurtulunur insan kendine her zaman engel olamıyor

  Zina nedir?, Dinimizde Zina, Zinanın günahı

  Zina İslam dinindeki en büyük günahlardan birisidir.

  Yüce Allah (C.C.) söyle buyurur:
  “Kurtulusa eren müminler, edep yerlerini (fuhustan ve diger haramlardan) korurlar.”
  (Mü’minûn Sûresi. 5)
  Yine ulu Allah (C.C.) buyuruyor:
  “Fuhsun açigina da, gizlisine de yanasmayiniz.” (En’âm Süresi. 151)
  Burada «açik fuhus» zina, «gizli – sakli; fuhus» deyimi ile de öpüsme, elleme ve bakisma kasdediliyor olmalidir.
  Nitekim Peygamber’imiz (S.A.S.)
  «— Eller de, ayaklar da, gözler de zina islerler.»
  Nitekim ulu Allah (C.C), söyle buyuruyor:
  “Mü’min erkeklere de ki; gözlerini (haramdan) saklasinlar ve irzrini korusunlar, bu kendileri hesabina en temiz yoldur. Hiç süphesiz, Allah yaptiklarini iç yüzü iie bilendir.
  Mü’min kadinlara da de ki, (onlar da) gözlerini (haramdan) sakinsinlar irzlarini korusunlar. Kendiliginden belirenin disinda ziynetlerini açiga vurmasinlar. Baslarini gögüslerini kapayacak sekilde örtsünler. Güzelliklerini kocalarindan, babalarindan, kayin babalarindan, ogullarindan veya kocalarinin ogullarindan, erkek kardeslerinden, kardeslerinin ogullarindan, kiz kardeslerinin ogullarindan, yengelerinin ogullarindan, cariyelerinden, erkeklikten kesilmis hizmetçilerden, kadinlarin edeb yerlerinin herüz farkinda olmayan küçük çocuklardan baskasina göstermesinler. Sakli güzelliklerini ortaya çikaracak sekilde sesli adimlar atarak yürümesinler.
  Ey mü’minter hepiniz Allah’a tevbe ediniz ki, kurtulusa eresiniz.” (Nûr Sûresi. 30-31)
  Görülüyor ki ulu Allah (C.C.) gerek erkeklere ve gerekse kadinlara harama bakmakdan sakinmayi ve irzi, haramdan korumayi emretmistir. Ulu Allah (C.C.) çesitli âyetler ile zinayi haram kilmistir.
  Yüce Allah (C.C.) söyle buyuruyor:
  “Onu (zinayi) isleyen agir azaba çarpilir.” (Furkan Sûresi. 68)
  Peygamber´imiz (S.A.S.) söyle buyuruyor:
  “Aman zinadan sakininiz, çünki onun, üçü dünyâda ve üçü Âhirette olmak üzere alti âfeti vardir. Dünyadakiler sunlardir:
  1 — Geçim darligina yol açar,
  2 — Ömrü kisaltir,
  3 — Sahibini kara yüzlü eder,
  Âhîrettekiler de sunlardir:
  1 — Allâh-i Teâlâ’nin gazabina sebep olur,
  2 — Agir hesaplasmaya gerekçe olur,
  3 — Cehenneme girmeye yol açar.”
  Rivayete göre Hz. Mûsâ (A.S.) Allah (C.C)’a:
  “Yâ Rabbi! Zina edene ne ceza verirsin?” diye sorar.
  Allah Teâlâ: «Yâ Mûsâ, ona yüce bir dagin üzerine atilsa dagi küle çevirebilecek olan atesten bir zirh giydiririm» diye buyurur.
  Yine bildirildigine göre, kötü yola düsmüs olan bir kadin seytan katinda bin tane günahkâr erkekten deha sevimlidir.
  «Mesabih» adli esere göre Peygamber´imiz (S.A.S.) söyle buyuruyor:
  “Kul zina islerken imâni kalbinden çikarak gölge gibi basinin üzerinde asili kalir, ancak zina isi bitince kulun imâni yine geri dörer.”
  Kitabil iknâda rivayet olunduguna göre Peygamber´imiz (S.A.S.) söyle buyuruyor:
  “Allah (C.C) katinda bir erkemin nikâhlisi olmayan bir kadinin rahmine akittigi bir damla meniden daha büyük günah yoktur.”
  Erkek erkege yapilan cinsî münâsebet ise, zinadan da daha egir bir günahtir. Nitekim Enes Bin Mâlik’den rivayet olunan bir hadisde Peygamber’imiz (S.A.S.) buyuruyor ki:
  “Erkek – erkege cinsî münâsebette bulunan kimse Cennetin kokusunu bile duyamaz, oysa ki, Cennetin kokusu bes yüz senelik uzakliktan duyulabilir.”
  Hikâye ederler ki Abdullah Ibni Ömer (R.A.) bir gün evinin kapisi önünde oturuyorken parlak yüzlü ve yckisikii bir delikanli görür, hemen içeri kaçip kapiy: üzerine kitler, bir müddet sonra disardakilere «O fitne geçip gitti mi?» diye sorar, ona «gitti» diye cevap verirler, bunun üzerine disari cikar.
  Orada bulunanlar ona «Sana ne oldu, yoksa bu husûsda Peygamber’ (S.A.V)imizden bir sey mi duydun?» diye sorarlar. O da «Evet, duydum. Böylelerine bakmak, onlar ile konusmak ve yine onlar ile birarada oturmak haramdir» diye cevap verir.
  Kadi imam {ranimehuilah} buyurur ki, «Bir seyhin söyle dedigini duymustum: «Hor kadinin yaninda bir, her parlak oglanin yaninda ise on sekiz tane seytan vardir.»
  Yine söylendigine göre, bir parlak oglani sehvetle öpen kimseyi, Allah Teâlâ, bes yüz senelik cehennem azabina çarptirir.
  Evli bir kadini sehvet ile öpen kimse, yetmis bakire ile zina etmis gibidir.
  Bir bakire ile zina eden kimse de yetmis bin dul ile zina etmis gibidir.
  Kelbî, «Revnak-üt Tefsir» adli eserde der ki: «ilk erkek erkege cinsî münâsebeti Lût kavmine ögreten Iblis idi, on’ara parlak yüzlü bir oglan kiliginda görünerek erkekleri kendisi ile cinsî münâsebette bulunmaya çagirdi. Bu kiskirtma üzerine bazi erkekler onun üzerinden geçti. Böylece erkek erkege cinsî münâsebet, aralannda pis bir aliskanlik haline geldi, her yabanci erkek ile ayni isi yapmaya koyuldular.
  Bunun üzerine ulu Allah (C.C.) onlari bu çirkin aliskanliktan vazgeçmeye ve putlara tapmaktan cayarak Allah (C.C.)’a ibadet etmeye davet etmek üzere onlara Hz. Lût’u (A.S.) peygamber olarak gönderdi.
  Hz. Lût onlari, bu isten menetti. Kendilerini Allah (C.C.)’a ibadete çagirdi. Yaptiklari kötü ise israrla devam ettikleri takdirde baslarina Allah (C.C.)’dan azab inecegini bildirdi ise de bunlar duyduklari sözleri hafife alarak ona: «Eger dogru söylüyorsan, bize Allah (C.C.)’in azabini getir» dediler.
  Baska bir care kalmadigini gören Hz. Lût Allah (C.C.)’a dua ederek kendisini bu sapiklara karsi mahcup etmemesini diledi ve Allah (C.C.)’a «Ey Rabbim, bu bozguncular karsisinda beni muzaffer kil» diye yalvardi.
  Bunun üzerine ulu Allah (C.C.) göge, o sopiklarin üzerine tas yagdirmasini emretti, her tasin üzerinde kimin üzerine düsecegi yâzîli idi, iste Âyet-i Kerimede yagan taslardan bahsedilirken «Rabb’inin katinda nisanli» deyiminin kullanilmasi, bu gerçegin delilidir. Yani taslarin her biri üzerinde Allah (C.C.)’in ezel hükmünde birer damga, birer nisan vardi.
  Söylendigine göre Hz. Lût’ün (A.S.) kavminden olan bir tüccar, o sirada Mekke’de, Harem-i Serif’de alim – satim ile ugrasiyordu. Bu sirada gökten inen bir tas tam ona Harem-i Serifte çarpmak üzere iken araya giren melekler tasa «Geldigin yere dön. adam su anda Allah (C.C.)’in himayesinde bulunuyor» dediler. Bunun üzerine geri cikan tas, Harem-i Serifin disinda kirk gün yerle gök arasindaki boslukta asili kaldi ve edam alis – verisini bitirip Harem’den çikar cikmaz üzerine düsüp onu yok etti.
  Hz.Lût (A.S) kavminin âfete ugramak üzere oldugunu ögrenince karisi ile kendisine inanan kimseleri toplayarak sehirden cikmaya koyuldu, ardindan gelenlere arkaya dönüp bakmamalarini tenbih etti. Bundan yalniz kansi müstesna idi. Bu kadin sehrin âfete ugrayacagini duyunca «vah kavmim» diye dönüp geriye bakti, bu sirada basina inen bir tas onu cansiz yere serdi.
  Mücâhid (rahimehullah) der ki; «O gün sebahleyin Cebrail (A.S.) bu sapiklarin beldesine indi, beldenin yerle irtibatini keserek araya kanadini soktu, kanadi üzerinde beldeyi ve üzerinde yasayanlari havalandirdi, gök yüzüne kaldirarak öyne ki gök halki beldedeki horozlarin ötüsünü ve köpek havlamalarini duyabildiler. Sonra da bu beldeyi alt üst ederek yere birakti, ilk düsen evlerin damlari oldu, arkasindan her sey yerle bir oldu.
  Onlarin basina gelen hic bir kavmin basina gelmemistir. Allah (C.C.) önce onlarin gözlerini kör etti, sonra da yurtlarini alt üst etti. Burada en büyügü Sodom olmak üzere bes sehir vardi. Kur’an-i Kerim’in «Berae» sûresinde bahis mevzuu edilen mütefikât âfete ugramis yerler bunlardir. Buralarda o zaman dört milyon insanin yasadigi söylenir.


 6. 31.Mart.2012, 20:50
  3
  Üye
  Zina nedir?, Dinimizde Zina, Zinanın günahı

  Zina İslam dinindeki en büyük günahlardan birisidir.

  Yüce Allah (C.C.) söyle buyurur:
  “Kurtulusa eren müminler, edep yerlerini (fuhustan ve diger haramlardan) korurlar.”
  (Mü’minûn Sûresi. 5)
  Yine ulu Allah (C.C.) buyuruyor:
  “Fuhsun açigina da, gizlisine de yanasmayiniz.” (En’âm Süresi. 151)
  Burada «açik fuhus» zina, «gizli – sakli; fuhus» deyimi ile de öpüsme, elleme ve bakisma kasdediliyor olmalidir.
  Nitekim Peygamber’imiz (S.A.S.)
  «— Eller de, ayaklar da, gözler de zina islerler.»
  Nitekim ulu Allah (C.C), söyle buyuruyor:
  “Mü’min erkeklere de ki; gözlerini (haramdan) saklasinlar ve irzrini korusunlar, bu kendileri hesabina en temiz yoldur. Hiç süphesiz, Allah yaptiklarini iç yüzü iie bilendir.
  Mü’min kadinlara da de ki, (onlar da) gözlerini (haramdan) sakinsinlar irzlarini korusunlar. Kendiliginden belirenin disinda ziynetlerini açiga vurmasinlar. Baslarini gögüslerini kapayacak sekilde örtsünler. Güzelliklerini kocalarindan, babalarindan, kayin babalarindan, ogullarindan veya kocalarinin ogullarindan, erkek kardeslerinden, kardeslerinin ogullarindan, kiz kardeslerinin ogullarindan, yengelerinin ogullarindan, cariyelerinden, erkeklikten kesilmis hizmetçilerden, kadinlarin edeb yerlerinin herüz farkinda olmayan küçük çocuklardan baskasina göstermesinler. Sakli güzelliklerini ortaya çikaracak sekilde sesli adimlar atarak yürümesinler.
  Ey mü’minter hepiniz Allah’a tevbe ediniz ki, kurtulusa eresiniz.” (Nûr Sûresi. 30-31)
  Görülüyor ki ulu Allah (C.C.) gerek erkeklere ve gerekse kadinlara harama bakmakdan sakinmayi ve irzi, haramdan korumayi emretmistir. Ulu Allah (C.C.) çesitli âyetler ile zinayi haram kilmistir.
  Yüce Allah (C.C.) söyle buyuruyor:
  “Onu (zinayi) isleyen agir azaba çarpilir.” (Furkan Sûresi. 68)
  Peygamber´imiz (S.A.S.) söyle buyuruyor:
  “Aman zinadan sakininiz, çünki onun, üçü dünyâda ve üçü Âhirette olmak üzere alti âfeti vardir. Dünyadakiler sunlardir:
  1 — Geçim darligina yol açar,
  2 — Ömrü kisaltir,
  3 — Sahibini kara yüzlü eder,
  Âhîrettekiler de sunlardir:
  1 — Allâh-i Teâlâ’nin gazabina sebep olur,
  2 — Agir hesaplasmaya gerekçe olur,
  3 — Cehenneme girmeye yol açar.”
  Rivayete göre Hz. Mûsâ (A.S.) Allah (C.C)’a:
  “Yâ Rabbi! Zina edene ne ceza verirsin?” diye sorar.
  Allah Teâlâ: «Yâ Mûsâ, ona yüce bir dagin üzerine atilsa dagi küle çevirebilecek olan atesten bir zirh giydiririm» diye buyurur.
  Yine bildirildigine göre, kötü yola düsmüs olan bir kadin seytan katinda bin tane günahkâr erkekten deha sevimlidir.
  «Mesabih» adli esere göre Peygamber´imiz (S.A.S.) söyle buyuruyor:
  “Kul zina islerken imâni kalbinden çikarak gölge gibi basinin üzerinde asili kalir, ancak zina isi bitince kulun imâni yine geri dörer.”
  Kitabil iknâda rivayet olunduguna göre Peygamber´imiz (S.A.S.) söyle buyuruyor:
  “Allah (C.C) katinda bir erkemin nikâhlisi olmayan bir kadinin rahmine akittigi bir damla meniden daha büyük günah yoktur.”
  Erkek erkege yapilan cinsî münâsebet ise, zinadan da daha egir bir günahtir. Nitekim Enes Bin Mâlik’den rivayet olunan bir hadisde Peygamber’imiz (S.A.S.) buyuruyor ki:
  “Erkek – erkege cinsî münâsebette bulunan kimse Cennetin kokusunu bile duyamaz, oysa ki, Cennetin kokusu bes yüz senelik uzakliktan duyulabilir.”
  Hikâye ederler ki Abdullah Ibni Ömer (R.A.) bir gün evinin kapisi önünde oturuyorken parlak yüzlü ve yckisikii bir delikanli görür, hemen içeri kaçip kapiy: üzerine kitler, bir müddet sonra disardakilere «O fitne geçip gitti mi?» diye sorar, ona «gitti» diye cevap verirler, bunun üzerine disari cikar.
  Orada bulunanlar ona «Sana ne oldu, yoksa bu husûsda Peygamber’ (S.A.V)imizden bir sey mi duydun?» diye sorarlar. O da «Evet, duydum. Böylelerine bakmak, onlar ile konusmak ve yine onlar ile birarada oturmak haramdir» diye cevap verir.
  Kadi imam {ranimehuilah} buyurur ki, «Bir seyhin söyle dedigini duymustum: «Hor kadinin yaninda bir, her parlak oglanin yaninda ise on sekiz tane seytan vardir.»
  Yine söylendigine göre, bir parlak oglani sehvetle öpen kimseyi, Allah Teâlâ, bes yüz senelik cehennem azabina çarptirir.
  Evli bir kadini sehvet ile öpen kimse, yetmis bakire ile zina etmis gibidir.
  Bir bakire ile zina eden kimse de yetmis bin dul ile zina etmis gibidir.
  Kelbî, «Revnak-üt Tefsir» adli eserde der ki: «ilk erkek erkege cinsî münâsebeti Lût kavmine ögreten Iblis idi, on’ara parlak yüzlü bir oglan kiliginda görünerek erkekleri kendisi ile cinsî münâsebette bulunmaya çagirdi. Bu kiskirtma üzerine bazi erkekler onun üzerinden geçti. Böylece erkek erkege cinsî münâsebet, aralannda pis bir aliskanlik haline geldi, her yabanci erkek ile ayni isi yapmaya koyuldular.
  Bunun üzerine ulu Allah (C.C.) onlari bu çirkin aliskanliktan vazgeçmeye ve putlara tapmaktan cayarak Allah (C.C.)’a ibadet etmeye davet etmek üzere onlara Hz. Lût’u (A.S.) peygamber olarak gönderdi.
  Hz. Lût onlari, bu isten menetti. Kendilerini Allah (C.C.)’a ibadete çagirdi. Yaptiklari kötü ise israrla devam ettikleri takdirde baslarina Allah (C.C.)’dan azab inecegini bildirdi ise de bunlar duyduklari sözleri hafife alarak ona: «Eger dogru söylüyorsan, bize Allah (C.C.)’in azabini getir» dediler.
  Baska bir care kalmadigini gören Hz. Lût Allah (C.C.)’a dua ederek kendisini bu sapiklara karsi mahcup etmemesini diledi ve Allah (C.C.)’a «Ey Rabbim, bu bozguncular karsisinda beni muzaffer kil» diye yalvardi.
  Bunun üzerine ulu Allah (C.C.) göge, o sopiklarin üzerine tas yagdirmasini emretti, her tasin üzerinde kimin üzerine düsecegi yâzîli idi, iste Âyet-i Kerimede yagan taslardan bahsedilirken «Rabb’inin katinda nisanli» deyiminin kullanilmasi, bu gerçegin delilidir. Yani taslarin her biri üzerinde Allah (C.C.)’in ezel hükmünde birer damga, birer nisan vardi.
  Söylendigine göre Hz. Lût’ün (A.S.) kavminden olan bir tüccar, o sirada Mekke’de, Harem-i Serif’de alim – satim ile ugrasiyordu. Bu sirada gökten inen bir tas tam ona Harem-i Serifte çarpmak üzere iken araya giren melekler tasa «Geldigin yere dön. adam su anda Allah (C.C.)’in himayesinde bulunuyor» dediler. Bunun üzerine geri cikan tas, Harem-i Serifin disinda kirk gün yerle gök arasindaki boslukta asili kaldi ve edam alis – verisini bitirip Harem’den çikar cikmaz üzerine düsüp onu yok etti.
  Hz.Lût (A.S) kavminin âfete ugramak üzere oldugunu ögrenince karisi ile kendisine inanan kimseleri toplayarak sehirden cikmaya koyuldu, ardindan gelenlere arkaya dönüp bakmamalarini tenbih etti. Bundan yalniz kansi müstesna idi. Bu kadin sehrin âfete ugrayacagini duyunca «vah kavmim» diye dönüp geriye bakti, bu sirada basina inen bir tas onu cansiz yere serdi.
  Mücâhid (rahimehullah) der ki; «O gün sebahleyin Cebrail (A.S.) bu sapiklarin beldesine indi, beldenin yerle irtibatini keserek araya kanadini soktu, kanadi üzerinde beldeyi ve üzerinde yasayanlari havalandirdi, gök yüzüne kaldirarak öyne ki gök halki beldedeki horozlarin ötüsünü ve köpek havlamalarini duyabildiler. Sonra da bu beldeyi alt üst ederek yere birakti, ilk düsen evlerin damlari oldu, arkasindan her sey yerle bir oldu.
  Onlarin basina gelen hic bir kavmin basina gelmemistir. Allah (C.C.) önce onlarin gözlerini kör etti, sonra da yurtlarini alt üst etti. Burada en büyügü Sodom olmak üzere bes sehir vardi. Kur’an-i Kerim’in «Berae» sûresinde bahis mevzuu edilen mütefikât âfete ugramis yerler bunlardir. Buralarda o zaman dört milyon insanin yasadigi söylenir.

 7. 24.Şubat.2014, 21:29
  4
  Misafir

  Cevap: zinadan nasıl kurtulunur insan kendine her zaman engel olamıyor

  Sağolun güzel bilgiler verdiniz çok yararı oldu


 8. 24.Şubat.2014, 21:29
  4
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir
  Sağolun güzel bilgiler verdiniz çok yararı oldu

 9. 09.Şubat.2016, 10:25
  5
  Misafir

  Cevap: Zinadan nasıl kurtulunur insan kendine her zaman engel olamıyor

  Lütfen bana yardım edin kayınlarım dan nasıl kurtulabirim örtünmeme rağmen yine de bana farklı bir gözle bakıyorlar çünkü onlar bana yaklaşıyorlar kimsenin öğrenmesinı istemiyorum allah rızası için yardım edin bir yol gösterin bana lütfen allah razı olsun


 10. 09.Şubat.2016, 10:25
  5
  05349312902 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  05349312902
  Misafir
  Lütfen bana yardım edin kayınlarım dan nasıl kurtulabirim örtünmeme rağmen yine de bana farklı bir gözle bakıyorlar çünkü onlar bana yaklaşıyorlar kimsenin öğrenmesinı istemiyorum allah rızası için yardım edin bir yol gösterin bana lütfen allah razı olsun

 11. 10.Şubat.2016, 00:09
  6
  Şema
  Moderatör

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 20.Mart.2007
  Üye No: 123
  Mesaj Sayısı: 9,307
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 103

  Cevap: Zinadan nasıl kurtulunur insan kendine her zaman engel olamıyor

  Alıntı
  kayınlarım dan nasıl kurtulabirim örtünmeme rağmen yine de bana farklı bir gözle bakıyorlar
  Beraber yaşamayın, en kısa zamanda aynı evde kalmayın


 12. 10.Şubat.2016, 00:09
  6
  Moderatör
  Alıntı
  kayınlarım dan nasıl kurtulabirim örtünmeme rağmen yine de bana farklı bir gözle bakıyorlar
  Beraber yaşamayın, en kısa zamanda aynı evde kalmayın

 13. 02.Aralık.2016, 22:41
  7
  Misafir

  Yorum: Zinadan nasıl kurtulunur insan kendine her zaman engel olamıyor

  Erkek arkadaşımı çok seviyorum haramdan uzak durmamız için evlenmemiz gerekiyor onunda durumu yok şimdilik ama ne onla oluyo ne onsuz beni özlüyor ve yaklaşmak istiyo ben karşı çıkınca sürekli surat asıyo onu nasıl soğutacam zinadan imanını nasıl kuvvetlendirecem lütfen bana bi akıl verin selamun aleykum

  Zinadan nasıl kurturulur insan herzamn kendine engel olamıyor ya evililik ya ayrı bizim içinde evlilik ne zamn olacağı belirsiz erkek arkaşmla çok seviyoruz birbirimzii ama günaha girmek istemiyorum ben oysa o bana yaklaşmak istiyor onu zinadan nasıl soğutabilrim lütfen bana bi akıl verin


 14. 02.Aralık.2016, 22:41
  7
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir
  Erkek arkadaşımı çok seviyorum haramdan uzak durmamız için evlenmemiz gerekiyor onunda durumu yok şimdilik ama ne onla oluyo ne onsuz beni özlüyor ve yaklaşmak istiyo ben karşı çıkınca sürekli surat asıyo onu nasıl soğutacam zinadan imanını nasıl kuvvetlendirecem lütfen bana bi akıl verin selamun aleykum

  Zinadan nasıl kurturulur insan herzamn kendine engel olamıyor ya evililik ya ayrı bizim içinde evlilik ne zamn olacağı belirsiz erkek arkaşmla çok seviyoruz birbirimzii ama günaha girmek istemiyorum ben oysa o bana yaklaşmak istiyor onu zinadan nasıl soğutabilrim lütfen bana bi akıl verin

 15. 03.Aralık.2016, 02:20
  8
  klav
  Özel Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 18.Ağustos.2008
  Üye No: 28817
  Mesaj Sayısı: 622
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 7

  Yorum: Zinadan nasıl kurtulunur insan kendine her zaman engel olamıyor

  Onu seviyorsan onu neden cehennem ateşine atmaya çalışıyorsun. Madem seviyorsun onunla görüşmeyi keserek onu ateşten koruyabilirsin.


 16. 03.Aralık.2016, 02:20
  8
  Özel Üye
  Onu seviyorsan onu neden cehennem ateşine atmaya çalışıyorsun. Madem seviyorsun onunla görüşmeyi keserek onu ateşten koruyabilirsin.

 17. 03.Aralık.2016, 11:20
  9
  öylesine
  Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 13.Eylül.2016
  Üye No: 109683
  Mesaj Sayısı: 66
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 1

  Yorum: Zinadan nasıl kurtulunur insan kendine her zaman engel olamıyor

  Ne yaparsan yap,pişman öleceksin.Belki yaptıklarından,belki de yapmadıklarından.
  Dostoyevski


 18. 03.Aralık.2016, 11:20
  9
  öylesine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  Ne yaparsan yap,pişman öleceksin.Belki yaptıklarından,belki de yapmadıklarından.
  Dostoyevski

 19. 11.Mayıs.2017, 07:45
  10
  Misafir

  Yorum: Zinadan nasıl kurtulunur insan kendine her zaman engel olamıyor

  Kurtulmak istiyorum zinadan kurtulamiyorum. . Ne yapacam bilmiyorum. . Çok zina yaptım. Pişman oldum. Bi müddet sonra yine yaptım. . Kurtarın beni bu işten. . Üstelik evliyimde.


 20. 11.Mayıs.2017, 07:45
  10
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir
  Kurtulmak istiyorum zinadan kurtulamiyorum. . Ne yapacam bilmiyorum. . Çok zina yaptım. Pişman oldum. Bi müddet sonra yine yaptım. . Kurtarın beni bu işten. . Üstelik evliyimde.

 21. 14.Mayıs.2017, 00:35
  11
  Misafir

  Yorum: Zinadan nasıl kurtulunur insan kendine her zaman engel olamıyor

  Sevgili yapmamak karsı cinsle mesefa koymak dısarda karı kızla bakışmamak geriekirse sehvetli olacagından az konusmak kısacası fazla samimi olmamaktır.Yalnız kalmamak Bu da olmazsa samimi olmadan ailen birlikte karsı cinsle gorusup biraz bekleyip evlenmeden samimi olmamak sartıyla evlenrbilirsin.


 22. 14.Mayıs.2017, 00:35
  11
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir
  Sevgili yapmamak karsı cinsle mesefa koymak dısarda karı kızla bakışmamak geriekirse sehvetli olacagından az konusmak kısacası fazla samimi olmamaktır.Yalnız kalmamak Bu da olmazsa samimi olmadan ailen birlikte karsı cinsle gorusup biraz bekleyip evlenmeden samimi olmamak sartıyla evlenrbilirsin.

 23. 06.Haziran.2017, 21:03
  12
  Misafir

  Yorum: Zinadan nasıl kurtulunur insan kendine her zaman engel olamıyor

  Durmadan tövbe edecen kardeş
  Allah büyüktür
  Sen Pişman olacanki Allahı anacan vede Tövbe edecen.
  Allahın mağfireti boldur inşallah bir gün düzelirsin.


 24. 06.Haziran.2017, 21:03
  12
  Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Kayıtsız Üye
  Misafir
  Durmadan tövbe edecen kardeş
  Allah büyüktür
  Sen Pişman olacanki Allahı anacan vede Tövbe edecen.
  Allahın mağfireti boldur inşallah bir gün düzelirsin.
+ Yorum Gönder