+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Misafir Soruları Kategorisinden Borçlu olanın okuyacağı dualar Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir

  Borçlu olanın okuyacağı dualar


 2. Şema
  el-âsa limen âsa

  --->: borçlu olanın okuyacağı dualar


  Reklam  Cevap: Borçtan Halas Olmak (Kurtulmak) İçin Dua

  "Ey Rabbim! Helâl kıldıklarını bana kâfi kılarak haram kıldıklarından beni muhafaza et, beni fazlınla Senden başkalarından müstağni kıl!" (28)
  "Sana bir duâ öğreteyim mi ki, onunla duâ edersen dağ kadar borcun olsa Allah onu ödemeye muvaffak kılar. De ki ey Muâz:
  "Ey mülkün mâliki olan Allahım! Sen mülkü dilediğine verirsin, mülkü dilediğinden çeker alırsın. Dilediğini azîz kılarsın, dilediğini zelîl kılarsın. Hayır senin elindedir. Muhakkak sen herşeye kadirsin. Ey dünyâ ve âhiretin Rahmanı! Sen onu dilediğine verirsin, dilediğine vermezsin. Beni, senden başkasının acımasından müstağnî kılacak bir rahmet ile bana rahmet eyle." (29)
  Borçlu olan kişi sabah namazından sonra üçyüz defa:
  âyetini duâ niyyetiyle okumalı ve her yüz defanın sonunda:
  diye duâ etmelidir. Böylece inayet-i ilâhiyyeye nâil olması umulur.

 3. Hoca
  erimeye devam...
  Borçlu kimsenin Okuyacağı Dua ve Anlamı  Allahümme faricel hemmi ve kasifel-gammi mücibe de'vetil-müdtarrine Rahmaned-dünya vel-ahireti ve rahimehüma ente terhamüni ferhamni birahmetin tügnini biha an rahmet-i men sivak.  Allahümmek'fini bihalalike an haramike ve agnini bifadlike ammen sivak.

  Manasi: "Allahim! (Pak) ve Helal (nimetlerin yardimiyla) süpheli ve haram seylerden ve fazl ü kereminle de senden baskasina muhtac olmaktan müstagni kil (koru) muhafaza buyur."

+ Yorum Gönder
borçlunun okuyacağı dua,  borcu olanın okuyacağı dua,  borçlu olanın okuyacağı dua,  çok borcu olanın okuyacağı dua,  borclu olanın okuyacagi dua,  borclu olanın duası,  borcu çok olanın okuyacağı dua